Aktuální vydání

celé číslo

11

2021

Monitorování stavu zařízení, diagnostika, řízení údržby

Snímače a systémy řízení polohy a pohybu (motion control)

celé číslo

Aktuálně k účasti na veletrhu SPS v Norimberku

Vzhledem ke vzrůstajícímu počtu nemocných s nemocí covid-19 doplňuje veletržní správa Mesago podmínky, za nichž je možná osobní účast na veletrhu.

Návštěvníci musí být očkovaní nebo po prodělání nemoci. Na rozdíl od předchozích podmínek to nelze nahradit žádným testem – neočkovaní návštěvníci přístup na veletrh v žádném případě nemají.

Vystavovatelům, jejich partnerům a zástupcům médií stačí negativní PCR test ne starší než 48 h.

Další změnou je potom povinnost nosit po celou dobu přítomnosti na výstavišti masku nebo respirátor. Veletržní správa prosí všechny návštěvníky a vystavovatele, aby se každý den sami testovali antigenním testem.

Pro české návštěvníky platí povinnost při příjezdu do Německa vyplnit vstupní registrační formulář. Samozřejmostí je očkování, potvrzení o prodělání nemoci nebo test. Pro návštěvníky veletrhů neplatí povinnost jít do karantény, prokážou-li se vstupenkou na veletrh a oficiálním pozváním alespoň jednoho vystavovatele. Formulář je nutné vyplnit i po příjezdu z Německa, je-li doba pobytu v Německu delší než 24 hodin. Pro neočkované platí povinnost po návratu nosit všude mimo domov respirátor a 5. až 7. den po návratu absolvovat PCR test.

Veletržní správa dnes, 16. listopadu, ve večerních hodinách potvrdila, že se veletrh fyzicky uskuteční, ačkoliv někteří vystavovatelé se v průběhu dneška rozhodli, že účast na veletrhu zruší. Jsou mezi nimi firmy Beckhoff, Harting, Pilz, Phoenix Contact, Sick, Siemens, Wago nebo Weidmüller. Před odjezdem na veletrh si proto prosím nejprve ověřte, zda vystavovatel na veletrhu skutečně bude vystavovat, a to u vystavovatele, protože na stránkách veletrhu dosud nejsou aktuální informace.

(Bk)