Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Zobrazovací panely pro průmyslové haly

číslo 8-9/2004

Zobrazovací panely pro průmyslové haly

Plzeňská společnost TEDIA je známa rozsáhlou nabídkou technických prostředků pro laboratorní nebo průmyslová měření a řízení technologických procesů. Nedílnou součástí nabídky jsou i výrobky vyvíjené na zakázku podle specifických požadavků klienta. Jedné ze skupin takových výrobků budou věnovány následující odstavce.

Úvod

Vlastní vývoj je jedním z klíčových segmentů činnosti každé výrobní firmy. Na jeho výsledcích nepochybně závisí úspěšnost a konkurenceschopnost produktů. Vývojové oddělení společnosti TEDIA se za deset let historie může pochlubit třemi stovkami různých elektronických zařízení, od jednoduchých až po komplikované desky se signálovými procesory a hradlovými poli. Zvládnuta byla většina sběrnic použitých v počítačích (PCI, ISA, USB, Ethernet, RS-232/422/485 atd.) i obvody pro zpracování a generování analogových i digitálních signálů. Je proto pochopitelné, že zkušenosti jsou úspěšně využívány při vývoji a výrobě nestandardních zařízení. Zakázkový vývoj v současné době představuje téměř jednu třetinu z uvedeného počtu realizovaných konstrukcí.

Obr. 1.

Jedním ze zařízení dokončených v posledních měsících jsou zobrazovací panely pro informaci o stavu výroby v průmyslových halách. Elektronická část panelu je založena na osvědčených OEM modulech stavebnice MicroUnit serie a je vestavěna do zakázkově vyráběných skříní z hliníkových profilů a antireflexního organického skla. Počet zobrazovaných údajů, provedení displejů, další grafické prvky a rozměry panelů lze přizpůsobit požadavkům zákazníka. Vzhledem k univerzální konstrukci je možné zajistit výrobu speciálních typů i několikakusových sérií.

Vlastnosti

Podívejme se nyní blíže na základní vlastnosti zobrazovacích panelů v provedení, které je instalováno u firmy Grupo Antolin Autoform v německém Elsendorfu v hale pro výrobu střešních interiérových dílů osobních automobilů (obr. 1). Zobrazovací panel je vybaven:

  • třemi třímístnými displeji, zobrazujícími normovaný počet výrobků, skutečný počet výrobků a jejich rozdíl,

  • třemi motivačními „smajlíky„ (zamračený, neutrální a smějící se), odvozenými od rozdílové hodnoty se stanovenými prahy,

  • automatickou periodickou inkrementací normovaného počtu až do dosažení konečné hodnoty,

  • třemi nezávislými vstupy pro tlačítka umožňující zvyšování skutečného počtu, každé s možností deaktivace a nastavení blokovacího času proti nechtěnému stisku,

  • komunikační linkou RS-485 k nadřízenému počítači,

  • softwarem pro konfiguraci panelů a archivaci průběhu výroby (panely pracují autonomně bez potřeby trvalého řízení počítačem).

Rozměry panelů jsou 110 × 80 cm a výška číslic displejů 130 mm.

Závěr

Výrobky TEDIA patří mezi cenově atraktivní a technicky vyspělá řešení prostředků průmyslové automatizace, v praxi využívaná mnoha významnými českými i zahraničními podniky. Kvalita produkce je stoprocentně garantována zavedeným systémem jakosti řízení ISO 9001:2001, zahrnujícím všechny činnosti firmy od počátečního návrhu, přes vývoj, výrobu až po prodej a servis.

Technické a obchodní informace o celém sortimentu výrobků lze získat např. na domovské webové stránce http://www.tedia.cz nebo přímo na adrese výrobce (viz inzerát na této straně), pro standardní výrobky i u smluvních obchodních partnerů.

(TEDIA)

TEDIA spol. s r. o.
Zábělská 12
312 11 Plzeň
tel.: 377 478 168
fax: 377 478 169
e-mail: tedia@tedia.cz
http://www.tedia.cz

Inzerce zpět