Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Změny ve vedení skupiny Siemens v České republice

Skupina Siemens v České republice vstupuje do roku 2010 se změněným vedením. Ke konci roku 2009 odešel po úspěšných patnácti letech Pavel Kafka z pozice Country CEO (reprezentant společnosti Siemens) a generálního ředitele Siemens, s. r. o. Na jeho místo od 1. ledna 2010 nastoupil Eduard Palíšek, který od roku 1996 vedl závod Siemens Industrial Turbomachinery v Brně a byl také zodpovědný za strategické plánování, akvizice a rozvoj celosvětových obchodních aktivit v oblasti parních turbín. Než nastoupil do společnosti Siemens, pracoval jako ředitel podniku ABB Energetické systémy a tři roky byl ředitelem společnosti Alstom.
 
Ve své práci Eduard Palíšek naváže na dlouholeté působení Pavla Kafky, které je společností Siemens hodnoceno jako velmi úspěšné. Pavel Kafka zdárně provedl českou skupinu Siemens mnoha obtížnými obdobími. Pod jeho vedením se Siemens v České republice stal jednou z největších tuzemských firem. Patří dnes k největším exportérům a s 12 500 zaměstnanci také k největším zaměstnavatelům v ČR.
 
Změna ve společnosti Siemens, s. r. o., nastala i na pozici finančně-ekonomického ředitele. Radomíra Šimka, který zastával tuto pozici třináct let, nahradil 1. října 2009 dosavadní finančně-ekonomický ředitel řecké pobočky koncernu Siemens Rudolf Fischer.
 
Společnost Siemens je předním celosvětovým koncernem, který se zaměřuje na elektrotechniku a elektroniku. Po celém světě zaměstnává zhruba 400 000 odborníků a působí ve 190 zemích světa. Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V obchodním roce 2007/2008 vykázala česká skupina podniků Siemens obrat 44 miliard korun.
(ed)
 
Obr. 1. Eduard Palíšek je od 1. ledna 2010 generálním ředitelm Siemens, s. r. o.