Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Změna ve vedení obchodních divizí společnosti Siemens ČR

Koncern Siemens s platností od října tohoto roku mění svou organizační strukturu. Definitivně opouští členění do sektorů. Kromě zrušení této úrovně jsou také přeskupeny jednotlivé divize. Z původního počtu šestnácti jednotek jich je od října pouze devět. Nová struktura reflektuje vývoj světového trhu. V souvislosti s novou organizační strukturou celého koncernu Siemens nastaly změny i ve vedení obchodních divizí se zodpovědností za obsluhu tuzemského trhu. Novým ředitelem průmyslových divizí Digital Factory a Process Industries and Drives společnosti Siemens ČR se začátkem října stal pan Wolfgang Weissler. Za řízení energetických divizí Power and Gas, Energy Management a Power Generation Services je zodpovědný pan Vladimír Štěpán.

 
Wolfgang Weissler do společnosti Siemens nastoupil už v roce 1986, bezprostředně pro ukončení studií oboru elektroinženýrství na Univerzitě v Erlangenu. Od 90. let do roku 2011 zastával různé manažerské pozice v centrále Siemens v Norimberku, ale rovněž ve Spojených státech a v Austrálii. V roce 2011 se v centrále v Norimberku ujal vedení rozvoje obchodu v oblasti velkých pohonů pro Indii, Afriku a Blízký a Střední východ. V září 2012 nastoupil na pozici viceprezidenta divize Drive Technologies v Indii.
 
„Česká republika má výborné umístění v srdci Evropy a je pozitivně vnímána jako strojírenská a výrobní lokalita nejvyšší úrovně. Naše výrobní aktivity, technologie a celková reputace značky v České republice nám poskytují dobrou výchozí pozici,“ uvedl Wolfgang Weissler při přebírání své nové role.
 
Vladimír Štěpán pracuje ve společnosti Siemens od roku 2000. Již od počátku působil v energetickém sektoru, od roku 2007 pracoval jako obchodní ředitel brněnského výrobce průmyslových parních turbín SIT. V roce 2009 nastoupil na pozici ředitele společnosti Siemens Industrial Turbomachinery.
 
„V naší firmě chceme naplno využít potenciál, který zde vzniká sloučením několika divizí, zákazníkům budeme nabízet kompletní servis z jediného zdroje. Například nová divize Energy Management ve svém portfoliu spravuje služby, produkty a řešení v oblasti nízkého, středního i vysokého napětí,“ shrnuje Vladimír Štěpán nové uspořádání společnosti Siemens v oblasti energetiky.
 
Více informací je uvedeno na adrese www.siemens.com.

(ed)