Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

ZigBee Alliance oznámila dosažení tří klíčových milníků

číslo 12/2006

ZigBee Alliance oznámila dosažení tří klíčových milníků

ZigBee Alliance je mezinárodní nezisková organizace, která spravuje standard pro bezdrátovou komunikaci ZigBee, zaměřený především na aplikace v oblasti automatizace, řízení budov a v menší míře i pro kancelářské použití. Společnosti tvořící ZigBee Allianci si kladou za cíl vytvořit bezpečné, cenově dostupné, energeticky nenáročné produkty založené na celosvětově volně dostupném standardu.

Jedním z významných milníků pro alianci bylo rozšíření produktů ZCP (ZigBee Compliant Platforms) o modul firmy RadioPulse. S tímto modulem nabízí aliance již třináct certifikovaných ZCP. Více dostupných informací o produktu je na www.radiopulse.co.kr

Všechny ZCP jsou založeny na mezinárodním komunikačním standardu IEEE 802.15.4 a budou dostupné buď jako čipy, nebo jako moduly.

Dalším z milníků je distribuce více než 10 000 vývojářských nástrojů (Developer Kits). Podle odhadů byly členskými společnostmi ZigBee Alliance vyškoleny tisíce inženýrů. Dále aliance uspořádala již druhou vývojářskou konferenci.

Třetím milníkem je dosažení hranice 29 000 případů zájmu o volně dostupnou specifikaci (od června 2005). To řadí ZigBee na třetí místo mezi standardy IEEE 802.

(jp)