Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Zdroje Sitop - velký proud na malém prostoru

Zdroje Sitop - velký proud na malém prostoru

Společnost Siemens rozšiřuje svoji řadu napájecích zdrojů Sitop modular o základní zdroj s proudovou hodnotou 20 A, který je určen pro připojení k třífázové síti střídavého napětí 400/500 V. Nový napájecí zdroj, určený pro montáž na lištu DIN, je široký 70 mm, a v porovnání se staršími přístroji proto zabere méně než polovinu montážní plochy. Napájecí zdroj s výstupním napětím 24 V se vyznačuje účinností až 93 %, a garantuje tak velmi malé tepelné ztráty.

Obr. 1.

Stejně jako ostatní základní přístroje Sitop modular má i tato verze robustní kovový kryt. Přístroj má různé funkce pro mnohostranné využití, např. možnost krátkodobého výkonového přetížení až trojnásobným jmenovitým proudem nebo nastavitelný zkratový poměr, kdy je možné volit mezi rozepnutím nebo konstantním proudem s automatickým restartem výstupního napětí. Zdroj umožňuje dodávat po dobu 5 s o 50 % větší výkon než jmenovitý. To dovojuje bezproblémově napojit spotřebiče s velkým spínacím proudem, např. měniče DC/DC a motory.

Nový zdroj může být kombinován s přídavnými moduly řady Sitop. Lze tak vytvořit např. ochranu proti výpadkům sítě nebo selektivní ochranu proti zkratům či přetížením ve výstupním obvodu s napětím 24 V.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad