Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Zdokonalený nástroj pro projektování: smartDESIGNER NG

Projektování, objednávání, popisování: výkonný nástroj WAGO smartDESIGNER™ NG pro on-line projektování rozváděčů s novou koncepcí ovládání. Zcela přepracované grafické uživatelské rozhraní se vyznačuje přehledněji uspořádanými nabídkami a vylepšeným ovládáním. Výrazně optimalizovaný vzhled usnadňuje práci a urychluje celý proces projektování.

 
Mezi vylepšené nebo nové funkce patří zejména rozhraní pro komunikaci s aplikací smartScript pro popis svorek a konektorů – nyní je možné navržené položky označovat přímo z nástroje smartDesigner NG. Aktuální verze nástroje smartDesigner podporuje . i popisování označovacích karet (WMB Inline) podle požadavků zákazníka. Vytvořením vlastních knihoven se specifickými firemními objednacími čísly mají uživatelé možnost integrovat smartDesigner do vlastních systémů materiálového hospodářství.
 
SmartDesigner NG umožňuje trojrozměrné projektování rozváděčů s výrobky WAGO: použít lze mj. systémy WAGO-I/O-SYSTEM 750, SPEEDWAY 767 a WINSTA, řadové svorky, svorky na desky plošných spojů nebo konektory.
 
S on-line projektováním v cloudu odpadá nutnost instalovat software; tento přístup má ale i další rozhodující přednosti. Uživatel má nepřetržitý a celosvětový přístup ke svým projektům při zachování aktuálních údajů o výrobcích WAGO. Nástroj smartDesigner NG podporuje import dat z předešlých verzí 5.4 a 6.0.
 

WAGO-Elektro spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz