Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Zavádění digitální transformace v průmyslu

Současná situace spojená s pandemií nemoci covid-19 vedla konzultantskou společnost ARC Advisory Group k tomu, aby svou každoroční konferenci European Industry Forum nabídla alespoň ve virtuální formě. Vyjadřuje tím solidaritu s průmyslovými firmami a snahu minimalizovat dopad pandemie, způsobené čínským koronavirem, na naše životy a podnikání.

Digitální transformace je v plném proudu. V průběhu konference, která se uskuteční online ve dnech 18. až 20. května 2020, se účastníci budou moci seznámit se strategiemi a trendy i se zkušenostmi z realizovaných projektů. „Disruptivní technologie“ se z marketingových hesel stávají užitečnými nástroji: cloud, strojové vidění, edge computing, internet věcí, kybernetická bezpečnost, aditivní výroba, rozšířená realita nebo agilní vývoj softwaru DevOps. Tradiční hranice jsou překonávány a týmy provozních inženýrů, informatiků a řídících pracovníků rozšiřují své schopnosti a možnosti: využívají data, digitální technologie a strojové učení k tomu, aby inovovaly vztahy se zákazníky, analyzovaly využití výrobních prostředků a řídily výrobní operace. Optimalizace výrobních procesů pomáhá rychleji reagovat na požadavky zákazníků a trendy trhu a zvyšovat zisk.

 Urychlení digitální transformace v průmyslu a v komunální sféře

Všechno je stále propojenější a inteligentnější. Pouliční osvětlení, automobily, plynové turbíny, termostaty – vše vytváří množství dat. Budovy, rafinerie, ropné plošiny, doly, větrné elektrárny – všude pomáhá digitální transformace optimalizovat činnost zařízení a zvyšovat výkonnost. Digitální parkovací hodiny, stejně jako decentralizované distribuční sítě smart grid zvyšují pohodlí uživatele i provozovatele, šetří náklady a umožňují realizovat zcela nové funkce. Software pro konstruování s přímou vazbou na 3D tiskárny poskytuje možnost okamžitě vytisknout prototyp dílu. A to je jen začátek.

Jak to vše změní průmysl a města? Lze úspěšně čelit kybernetickým hrozbám? Jak se změní výrobní procesy s nástupem strojového učení a umělé inteligence? Co přinese software open source? Pomůže digitalizace podnikům, aby se vypořádaly s poklesem znalostí a zkušeností pracovní síly? Jaké příležitosti vytvářejí propojené produkty pro trh s náhradními díly? Jaké kroky mají podniky učinit, aby podpořily inovace?

K digitální transformaci vede mnoho cest – a na každé z nich je bezpočet milníků a křižovatek, nebezpečných zatáček a slepých odboček. Jak si správně vybrat? Vestavné systémy, komunikační sítě, softwarové platformy, rozšířená realita a strojové učení mohou pomoci snížit počet odstávek, optimalizovat výkonnost zařízení, rozšířit služby a přispět k vytváření nových obchodních modelů.

O tom všem budou na Virtuálním fóru diskutovat analytici ARC i techničtí manažeři z významných průmyslových firem.

Více informací zájemci najdou na https://www.arcweb.com/events/arc-industry-forum-europe. 

(Bk)