Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Zařízení HMI pro graficky náročné aplikační programy

Phoenix Contact rozšiřuje svou nabídku produktů v oblasti HMI o zařízení s velkým výpočetním výkonem: operátorské panelové počítače řady TP 5000. Kromě výkonného procesoru Intel® Atom™ 1,6 GHz se tato zařízení vyznačují také bohatou nabídkou funkcí.

Operátorské panely TP 5000 používají runtime prostředí Visu+. V nabídce jsou tři velikosti displeje: o úhlopříčce 30,73 cm (12,1"), 38,1 cm (15") a 43,2 cm (17"). Pro připojení k řídicímu systému je zařízení vybaveno integrovaným serverem OPC nebo ethernetovými ovladači. Tato zařízení mohou být také připojena do sítě Profinet. Díky tomu může uživatel využívat funkce, jako je automatické přiřazování IP adres z řídicí stanice nebo z PLC pro snadné uvedení do provozu, monitorování komunikace pro hladký provoz a identifikaci polohy jednotky pro rychlý servis a podporu. Kromě standardních rozhraní, jako jsou Ethernet (dvě), USB (čtyři) a RS-232, je zařízení vybaveno také rozhraním VGA. Připojením externího monitoru je možné zřídit několikaterminálové ovládání.

Tato řada HMI je vhodná zejména pro velké stroje a zařízení, kde je nutné zajistit funkce HMI a SCADA. Díky vysoce kvalitnímu hliníkovému krytu odolnému proti prachu a vodě s krytím IP65 může být zařízení použito v podstatě v jakémkoliv průmyslovém odvětví.

PHOENIX CONTACT, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, www.phoenixcontact.cz