Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Zájem o elektronické obchodování roste i v ČR

Automa 5/2000

[tisková informace IDG Czech, a.s.]

Zájem o elektronické obchodování roste i v ČR

Dvoudenní odborná konference Elektronický business – obchodní model třetího tisíciletí, která probíhala v pražském hotelu Diplomat ve dnech 22. a 23. května jako součást doprovodného programu veletrhu ComNet Prague 2000, se těšila mimořádnému zájmu. Počet účastníků se po oba dny pohyboval na horní mezi kapacity konferenčních prostor, která je asi 200 osob.

Cílem konference bylo podat ucelený přehled ekonomických, technologických, legislativních a společenských aspektů elektronického obchodování (e-business) na prahu třetího tisíciletí. Mimořádný zájem odborné veřejnosti dokládá, že se tato „nová ekonomika“, která v posledních měsících zaznamenává bouřlivý rozvoj, velmi rychle mění z vize v realitu.

Bez jejího zvládnutí nelze v současné době seriozně uvažovat o konkurenceschopnosti firmy, a to již téměř v žádném oboru. Ze zmíněných 200 účastníků konference jich 27 % pocházelo z finančního sektoru, 17 % ze sektoru dopravy a spojů, 14 % z konzultačních a poradenských firem, 10 % z průmyslových podniků, 8 % ze státní správy, 7 % z velkých distribučních řetězců a 4 % ze sektoru veřejných služeb.

Největší pozornosti se těšila vystoupení Pavla Kaláška, generálního ředitele společnosti Hewlett-Packard, který se věnoval elektronicky poskytovaným službám (e-services), Karla Rotta, e-commerce manažera CE Capital Bank, o elektronickém finančnictví z pohledu zákazníka a Pavla Nemravy, obchodního ředitele společnosti Software602, který hovořil o elektronickém obchodu jako o výzvě s novým zadáním.

Pořadatelem již tradiční konference bylo vydavatelství časopisů o informačních technologiích IDG Czech, a. s. Organizaci zajišťovala, společně s dalšími partnery redakce prestižního týdeníku ComputerWorld (www.cw.cz), který letos vstupuje do desátého roku svého působení na českém trhu.