Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Zabezpečovací systémy Secure-NOK pro switche Siemens Ruggedcom

Společnost Siemens podepsala smlouvu o partnerství s norskou společností Secure-NOK, zabývající se zabezpečením průmyslových sítí. Na základě této smlouvy budou do nabídky switchů Ruggedcom firmy Siemens integrovány systémy pro zajištění kybernetické bezpečnosti, která tak doplní nabídku řešení Siemens Industrial Security. Kombinace širokých zkušeností firmy Siemens a vyspělých systémů Secure-NOK umožňuje vytvořit flexibilní řešení vhodná zejména pro průmyslovou infrastrukturu, jako jsou produktovody, distribuční energetické sítě nebo podniková logistika a doprava.

Secure-NOK nabízí SNOK™, distribuovaný systém pro lokální detekci malwaru, úniku dat nebo sabotáží. SNOK je systém určený pro práci v průmyslovém prostředí a dokáže pracovat na hardwaru s omezeným výpočetním výkonem.

Siemens a Secure-NOK společně nabídnou tyto produkty:

  • Detekční systém SNOK Network Intrusion Detection System (NIDS) na switchích Ruggedcom RX1500 s aplikačním modulem Ruggedcom APE pro sledování narušení sítě. NIDS je dodáván v několika variantách podle velikosti chráněné sítě. Ruggedcom APE je modul, který se připojí přímo k libovolnému ze switchů řady RX1500 a umožňuje zde spouštět aplikace třetích stran – není tedy třeba externí průmyslový počítač.
  • SNOK Cybersecurity Monitoring System (CMS), který monitoruje napadení sítě i koncových zařízení. Dodáván je ve dvou velikostech podle velikosti sítě a počtu sledovaných koncových zařízení.
  • SNOK Enterprise Solution pro monitorování několika provozů z jednoho řídicího střediska. Zahrnuje v sobě SNOK CSM.

Více informací o systémech SecureNOK zájemci získají na www.securenok.com a o switchích Ruggedcom na www.siemens.com/ruggedcom.

[Tisková zpráva Siemens AG, 7. 3. 2018.] 

(Bk)