Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Z Rexroth Pneumatics se stává AVENTICS

Novinkou na mezinárodním trhu pneumatických pohonů je nová samostatná společnost, vzniklá z bývalé obchodní divize Pneumatika společnosti Bosch Rexroth. Vzhledem ke změně vlastnictví začala tato středně velká firma působit od počátku roku 2014 po celém světě pod názvem AVENTICS.

 
Aventics je výrobcem pneumatických komponent a systémů pro průmysl. Kromě toho je tato firma dodavatelem speciálních pneumatických pohonů pro užitková vozidla a také hnacích a dopravních ozubených řetězů, např. pro sklářský a automobilový průmysl.
 
Společnost v novém uspořádání přináší osvědčené i inovativní produkty, individuální řešení na zakázku a jasné zaměření na potřeby zákazníků. Samostatné fungování umožňuje firmě Aventics orientovat se na průmyslové oblasti, které dříve nebyly preferované, jako jsou např. speciální pneumatické pohony pro těžký průmysl nebo naopak pro medicínskou techniku. Dlouholetá tradice a odbornost zaměstnanců poskytují firmě Aventics flexibilitu, jež je velkou předností výrobců střední velikosti.
 
Příkladem je nový ventilový terminál řady AV (advanced-valve; obr. 1), jehož konstrukce staví na čtyřiceti letech zkušeností s použitím vysoce pevných polymerových materiálů a spolehlivé elektroniky. Kompaktní tvar a malá hmotnost ventilů AV umožňují zvýšit energetickou účinnost a rozšiřují možnosti uplatnění při konstrukci strojů.
 
Společnost Aventics vidí mnoho příležitostí pro další rozvoj ve spolupráci se zákazníky formou přímé komunikace a jejich cílené podpory. Odborné znalosti a zkušenosti jejích zaměstnanců jí dovolují nabízet i oborově přesahující řešení a služby na míru. V oboru pneumatických průmyslových zařízení Aventics celosvětově patří k předním dodavatelům.
 
Firma Aventics má více než 2 100 zaměstnanců po celém světě; sídlem firmy je Laatzen u Hannoveru (Německo). Výrobní závody jsou v Laatzenu (Německo), Gronau/Leine (Německo), Bonneville (Francie), Egeru (Maďarsko), Lexingtonu (USA) a Changzhou (Čína). Kromě těchto výrobních závodů má Aventics obchodní zastoupení ve více než čtyřiceti zemích světa, včetně České republiky (www.aventics.com/cz).
(Aventics)
 

Obr. 1. Ventilový terminál AV od firmy Aventics