Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Z konference Racom – Morse 2006

číslo 8/2006

Z konference Racom – Morse 2006

Pod názvem Konference Morse 2006 uspořádala společnost Racom s. r. o. v hotelu Skalský Dvůr poblíž Nového Města na Moravě 7. června 2006 tradiční setkání uživatelů svého bezdrátového komunikačního systému Morse. Zástupci společnosti na něm celkem více než 60 posluchačům z uživatelských firem, převážně z oblasti infrastruktury, představili novinky vývoje i výroby, pojednali o problematice homologace radiomodemů Racom v EU a nových aplikacích systému Morse ve světě. Zkušenosti z použitím sítí typu Morse poté prezentovali uživatelé systému, zástupci společností Brněnské vodovody a kanalizace a. s., DAT-mo LUX s. r. o., Dopravní podnik města Brna a. s., Západočeské plynárny a. s. a také představitelé Policie ČR, správy Východočeského kraje. O zkušenostech se systémem Morse v zahraničí referovali zástupci firem Degetel GmbH, P-Tech Consulting a VAE Controls.

Společnost Racom (RAdio COMmunication company, http://www.racom.cz) vyvíjí a vyrábí zařízení vhodná pro budování datových sítí zaměřených především na rádiové úzkopásmové přenosy dat v pásmech 140 až 900 MHz. Z jednotlivých komponent lze sestavit paketový telekomunikační systém s názvem Morse (MOdems for Radio-based SystEms). Společnost Racom patří mezi několik světových výrobců, kteří udávají směr vývoje v této oblasti komunikací. Zpětnou vazbu pro vývoj má společnost nejen od svých partnerů z více než 35 zemí, ale i díky tomu, že sama v ČR projektuje, staví a udržuje sítě nyní již s tisíci radiomodemy.

Zařízení vyráběná společností Racom se typicky uplatňují při přenosech dat při řízení technologických procesů, v transakčních sítích a zabezpečovacích systémech, při sledování pohybu vozidel apod. Systém Morse je také vhodný k vybudování rozsáhlých sítí, v nichž jsou koncovým zákazníkům poskytovány služby přenosu dat.

(sk)