Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Yokogawa Vigilant Plant Roadshow 2007 v ČR

Yokogawa Vigilant Plant Roadshow 2007 v ČR

Ve dnech 28. května až 1. června 2007 projížděl Českou republikou kamión s mobilní výstavou Yokogawa Vigilant Plant Roadshow. Při jeho jednodenních zastávkách v Ostravě, Brně, Temelíně, Kralupech nad Vltavou a Litvínově měli zájemci příležitost ke konzultování svých potřeb i k seznámení se s aktuální nabídkou automatizační techniky od společnosti Yokogawa.

Mezi novinkami představenými při roadshow byly např. řídicí systém Centum CS3000 R3 Release 3.08 s rozšířeným systémem správy výstražných hlášení a možností použít sběrnici Foundation Fieldbus v redundantním uspořádání a bezpečnostní systém Prosafe-RS R1.02.20 umožňující komunikovat přes bezpečnostní karty protokolem HART. Poprvé v ČR byla představena bezpečnostní řídicí stanice Prosafe-SLS certifikovaná pro SIL 4. Novinkou je i program Exapilot umožňující zpětně analyzovat historické soubory výstražných hlášení. Nový převodník DPharp EJX910A Multivariable (tlak, rozdíl tlaků, teplota) je určen k měření průtoku všemi druhy průřezových měřidel v širokém rozsahu pracovních podmínek. Programový modul Flow Configuration Wizzard, nadstavba nad inženýrským nástrojem FieldMate (pracujícím s EDD i FDT/DTM), k tomu pro dané podmínky vypočítá optimální parametry clony. V oblasti analytických měření jsou nové např. převodník množství rozpuštěného kyslíku DO202G/S (pro prostředí obyčejné i s nebezpečím výbuchu) pro polarografická i galvanická čidla a dvouvodičové převodníky pH, redukčního potenciálu a vodivosti řady 450 ovládané prostřednictvím dotykového displeje. Jako nástupce dosavadní řady číslicových jednosmyčkových regulátorů YS100 je nabízena vylepšená řada YS1000 (barevný displej, programování i v jazyce funkčních bloků atd.).

Vedle informací o jednotlivých produktech bylo možné na roadshow získat také poznatky týkající se integrace celých závodů a optimalizace jejich životního cyklu.

(sk)