Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Yokogawa User Conference Praha 2006

Yokogawa User Conference Praha 2006

Ve dnech 25. až 27. října uspořádala společnost Yokogawa Electric Corporation pro své zákazníky z oblasti EMEA (Europe, Middle East, Africa) setkání s názvem uvedeným v titulku této zprávy. V pořadí již třetího setkání tohoto druhu (předchozí se konala v letech 2002 a 2004) se zúčastnil zatím rekordní počet celkem asi 130 zástupců uživatelských firem a téměř dvou desítek odborných novinářů. Setkání probíhalo v duchu celkové spokojenosti s dynamickým rozvojem obchodních aktivit společnosti Yokogawa, jejíž tržby v dané zeměpisné oblasti vzrostly ze 153 milionů eur v roce 1999 na 273 milionů eur dosažených v roce 2005, tj. o 80 %, přičemž se za posledních pět let zdvojnásobily, a dále rostou.

Po technické stránce pokračuje společnost Yokogawa směrem k nabídce nejen produktů, ale zejména celkových řešení, a to podle svého modelu provozně dokonalého výrobního závodu VigilantPlantTM. Pozornost na setkání byla věnována především oblasti dokonalé péče o výrobní aktiva po celý životní cyklus závodu, reprezentované v rámci modelu VigilantPlant nabídkou souhrnně označenou Asset Excellence Solutions (viz článek Yokogawa nabízí dokonalost v péči o aktiva, uveřejněný v čísle 12/2006 časopisu Automa, str. 18–21). Na doprovodné výstavce se bylo moné seznámit nejen s celou škálou automatizačních produktů dodávaných společností Yokogawa a jejími strategickými partnery, firmami jako např. Hamilton, Hirschmann, Metso, MTL Instruments, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Samson, Vega atd., ale také se směry technického rozvoje, které společnost Yokogawa aktivně sleduje. Mezi produkty jejích výzkumných laboratoří lze nalézt např. čipy a řešení pro IPv6, polovodičové součástky pro automatizační techniku, chemické mikroreaktory, zařízení typu MEMS atd.

Dále byly při příležitosti setkání společností Yokogawa představeny nová verze jejího integrovaného systému řízení výroby Centum CS 3000 R3 Release 3.08 a jako světová novinka programový balík CAMS (Consolidated Alarm Management System) pro operátorské stanice.

Příští setkání se uskuteční v Barceloně v roce 2008.

(sk)