Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Wonderware: 21. uživatelská konference ČR/SR 2015

Ve dnech 21. a 22. října 2015 se konalo pravidelné výroční setkání českých a slovenských uživatelů softwaru a hardwaru pro průmyslovou automatizaci a informatiku od společnosti Wonderware (součást koncernu Schneider Electric). Setkání pořádala firma Pantek (CS), s. r. o., autorizovaný distributor Wonderware pro ČR a SR, na obvyklém místě v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

 
Na akci vystoupili také významní zahraniční hosté. John Krajewski, ředitel pro produkty HMI/SCADA z Wonderware USA, měl prezentaci o strategii rozvoje a o aktuálních a budoucích trendech v HMI/SCADA. Představil hlavní milníky vývoje nejdůležitějších produktů Wonderware: Wonderware System Platform a InTouch.
 
Rickard Norin, hlavní evropský architekt řešení s Wonderware System Platform, prezentoval různé typy systémových architektur včetně virtualizačních řešení a praktická doporučení pro jejich návrch.
 
Z dalších přednášek mě nejvíce zaujala prezentace o zcela novém produktu Wonderware Alarm Adviser pro analýzu alarmových stavů a jejich následnou optimalizaci.
 
Velmi zajímavý byl také příklad použití softwaru Wonderware ve virtuálním prostředí při modernizaci nadblokové provozní sítě v Jaderné elektrárně Dukovany, o němž přednášel Karel Křehlík z OT Energy Services, stejně jako přednáška Marka Bednárika z Hill’s Pet Nutrition o použití softwaru Wonderware v jejich podniku.
 
Z programu druhého dne mě nejvíce upoutala prezentace Jiřího Nikla, který hovořil o Wonderware Online, což je nová služba typu SaaS (Software as a Service), využívající externí cloudové služby pro provoz historizačního řešení s databází Wonderware Historian. Kromě produktů Wonderware byla pozornost věnována také společnosti ACP (Automation Control Products), která dlouhodobě spolupracuje s Wonderwarem a jejíž produkt ACP ThinManager představuje vyspělé řešení pro správu systémů s tenkými klienty. Přednášel o něm další ze zahraničních hostů, Rob Stew z firmy ACP.
 
Setkání se zúčastnilo více než sto odborníků na průmyslovou informatiku, kteří je využili nejen k seznámení s novými produkty Wonderware, ale rovněž k vzájemným diskusím.
 
Materiály z konference jsou dostupné na webové stránce pořadatele www.pantek.cz/aktuality/dokumenty-z-21-wonderware-konference-cr-sr-2015.html.

(Bk)