Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR: dvanáct nových extrémních možností

WAGO rozšiřuje nabídku XTR o dvanáct nových I/O modulů. Písmena XTR jsou zkratkou slova Extreme: jde tedy o I/O moduly pro podmínky, které jsou extrémní z hlediska pracovní teploty, vibrací, elektromagnetického rušení nebo přepěťových špiček v síti. Nové moduly XTR jsou určeny pro montáž do rozváděčů ve venkovním prostředí nebo na mobilních strojích, v energetice či v procesním průmyslu.

Dvanáct nových modulů zahrnuje nové analogové a digitální I/O, funkční a technologické moduly, moduly s komunikací CAN a napájecí a oddělovací moduly.

Hlavní přínosy nových modulů lze shrnout do tří bodů:

  • umožňují snadno plnit nové funkce, např. čítač, rozhraní SSI, rozhraní pro inkrementální snímače, komunikační brána CAN, napájecí zdroj s pojistkou,
  • splňují požadavky drážní dopravy,
  • je možné k nim připojit jakékoliv vodiče do průřezu 2,5 mm2 (14 AWG).

Stejně jako ostatní moduly XTR, i tyto jsou schopné pracovat v teplotním rozsahu –40 až +70 °C bez dodatečné klimatizace. Odolnost proti vibracím je do 5g. Vzhledem k vysoké odolnosti proti rušení
a napěťovým pulzům do 5 kV je lze bez obav použít i v systémech vysokého napětí a v energetice, např. na větrných elektrárnách.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz