Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

WAGO Gelbox – ochrana kabelových spojek před vlhkostí

Vlhkost, kondenzace, kapající voda, nebo dokonce stříkající vodní proud: všude, kde se voda potkává s elektřinou, může snadno nastat zkrat. Spolehlivou ochranou kabelových spojek jsou gelové instalační krabice Gelbox od firmy Wago, které jednoduše a rychle zajistí krytí třídy IPX8 – tedy ochranu i při trvalém ponoření do vody.

Otevřít krabičku, vložit kabelovou spojku, uzavřít krabičku – nic víc není třeba. Je-li nutné při servisu spojku rozpojit, krabici lze otevřít a bez ztráty těsnosti opět uzavřít.

Plastová krabice Gelbox je vyplněna polyuretanovým gelem, který kabelové spojky zcela zakryje a odizoluje je od vlhkosti. Gel neobsahuje silikon, a krabici lze proto použít i tam, kde by s přítomností silikonu mohl být problém (např. v lakovnách). Gelová náplň je chemicky stabilní a nezanechává na kabelových spojkách žádné chemické stopy.

Gelové instalační krabice Gelbox od firmy Wago jsou dodávány v šesti velikostech a lze je použít pro malé a nízké napětí. Jsou kompatibilní s kabelovými spojkami WAGO 221 Compact a s konektory 2273 Compact Push Wire.

Instalační krabice Gelbox vyvinula firma WAGO společně s firmou Cellpack, která je předním odborníkem v oboru ochrany elektrotechnických zařízení před vlhkostí.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261090143, e-mail: info.cz@wago.com, https://www.wago.com/cz/