Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Vysoce výkonné multidotykové ovládací panely HMX700

V prostředí chytré propojené výroby má zásadní význam zajištění snadno ovladatelného rozhraní mezi člověkem a strojem. V mnoha případech je tímto komunikačním rozhraním ovládací panel na stroji. Panely řady HMX700 od firmy Panasonic Industry v sobě spojují výhody dvou světů: panely HMX700 jsou špičková zařízení pro náročné úlohy v oblasti IoT, ale ani přes širokou škálu funkcí neslevují ze své robustnosti panelů určených do podmínek průmyslových provozů. Díky displeji s vysokým rozlišením a multidotykovým ovládáním otevírá Panasonic Industry svým zákazníkům nové možnosti v navrhování uživatelských interakcí. K dispozici jsou displeje o velikosti 5", 7", 10,1", 15,6" a 21,5". Skleněný kapacitní displej je dobře čitelný i v obtížných světelných podmínkách, odolný proti UV záření, proti poškrábání i mnoha chemikáliím. Rozsah provozních teplot je –20 až +60 °C.

Panel má tři ethernetové porty a může fungovat také jako brána do průmyslového cloudového prostředí Corvina Cloud. Na panelu je možné kromě vizualizačních aplikací, k jejichž návrhu je určen software HMWin, zobrazovat i soubory PDF nebo videosoubory.

Panely mají malou spotřebu, dlouhou životnost a záruční doba je pět let.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, https://www.panasonic-electric-works.com/cz/