Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Výsledky studentské soutěže Amitsys Expert 2007

Výsledky studentské soutěže Amitsys Expert 2007

Dne 7. června 2007 byly oznámeny výsledky šestého ročníku studentské soutěže Amitsys Expert zacílené na podporu výuky automatizace na středních školách a dotované vyhlašující společností Amit, spol. s r. o., peněžitými cenami. Hodnotitelská komise soutěže byla letos složena ze čtyř zástupců společnosti Amit, jednoho úspěšného řešitele z předchozích ročníků soutěže, nyní studenta VUT v Brně, a dále zástupce redakce časopisu Automa. K hodnocení byl předložen zatím rekordní počet třinácti prací na volné téma, z toho dvě ze Slovenska (SPŠ Poprad, ZSOŠ Púchov). V kategorii meteorologická stanice byla předložena jen jedna práce, pro svou kvalitu nicméně oceněná hlavní cenou spojenou s odměnou 5 000 Kč autorům Tomáši Hřebíčkovi a Tomáši Hercegovi ze SPŠ SaE Ústí nad Labem.

Ve „volné“ kategorii hodnotitelská komise přiznala tato ocenění:

  • 1. místo: Viktor Ptáček (VOŠ a SPŠ v Šumperku), práce Popelka 2007,

  • 2. místo: Miroslav Hajduk, Lukáš Beneda (VOŠ a SPŠE Plzeň), práce Řízení a realizace destilační kolony,

  • 3. místo: Ladislav Kolář, Michael Kozubek (SPŠE Havířov), práce Lodní zdymadla,

  • zvláštní ocenění: Martin Fajman (VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí) za práci Řízení vzduchotechniky fitness centra v Táboře a Tomáš Matějka (VOŠ a SPŠE Plzeň) za práci Regulace vytápění.

Mezi autory oceněných prací ve „volné“ kategorii bylo rozděleno celkem 12 000 Kč. Studenti V. Ptáček, L. Kolář, M. Kozubek, T. Matějka a L. Beneda navíc získávají certifikáty programátora řídicích systémů značky Amit. Vedle diplomu a finanční odměny získávají všichni ocenění také roční předplatné časopisu Automa. Ceny předají zástupci firmy Amit vesměs přímo v jednotlivých školách. Podrobné výsledky soutěže Amitsys Expert 2007 a vítězné práce lze zhlédnout na http://www.amit.cz

U příležitosti vyhodnocení soutěže Amitsys Expert 2007 se koncem června také uskutečnilo již tradiční setkání pedagogů středních odborných škol již zapojených i nově se zajímajících o projekt Amitsys Junior, a to v sídle brněnské pobočky společnosti Amit. Na dopolední diskusní část setkání odpoledne a následně ještě druhý den navázalo pro zájemce zorganizované seznámení se s novým vývojovým prostředím DetStudio od společnosti Amit, v němž již napříště budou vypracovávány studentské projekty. Sedmý ročník soutěže Amitsys Expert bude vyhlášen v září 2007.

(lk)