Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Vysílač GSM signalizuje stav zařízení na dálku

Stejně jako v předešlých vydáních představujeme jeden z produktů z katalogu zásilkové firmy Distrelec. V obsáhlé nabídce výrobků v oddílu automatizace lze nalézt signální sloupky KombiSign, navržené pro optickou a akustickou signalizaci stavu zařízení v průmyslovém prostředí, v budovách nebo v manipulační technice. Modulární provedení umožňuje sestavit sloupek z optických a akustických dílů. Nově lze do sloupku instalovat i vysílač GSM (v katalogu položka č. 565015) a využívat jej k dálkové signalizaci stavu sledovaného zařízení.
 

Vlastnosti vysílače GSM

Vysílač se snadno vloží do namontovaného signálního sloupku (obr. 1), aniž by byl zapotřebí dodatečný napájecí zdroj nebo další zapojování. Ke své funkci nevyžaduje žádné programování. Signál o poruše se přenáší prostřednictvím SMS na mobilní telefon. Uživatel se také může mobilním telefonem spojit se zařízením a zjistit jeho stav.
 
Vysílač lze využít až pro čtyři díly signálního sloupku. Je vhodný pro všechny běžné evropské mobilní sítě. Součástí dodávky je úhlová prutová anténa. Hlásič je opatřen slotem na kartu SIM, karta SIM však není součástí dodávky.
 
Hlásič GSM pro signální sloupek KombiSign 70 má napájení 24 V DC/200 mA, krátkodobě může napětí vzrůst až na 450 mA. K vysílání využívá frekvenci GSM 900 nebo 1 800 MHz. Anténní přípojka je řešena konektorem FME. Hlásič je vestavěn do černého polyamidového pouzdra odolného proti nárazům. Může pracovat v prostředí o teplotě –20 až +50 °C. Sloupek se dodává v krytí IP54 (KombiSign 70) nebo IP60 (KombiSign 71).
 

Výběr z katalogu

V katalogu firmy Distrelec je uvedeno velké množství přístrojů od 600 výrobců z oboru elektroniky, elektrotechniky, měřicí techniky, automatizace, tlakovzdušných zařízení a nářadí. Jednotlivé výrobní oblasti jsou průběžně rozšiřovány a prohlubovány a podle poptávky jsou vytvářeny nové skupiny výrobků.
 
Katalog je k dispozici v tištěné podobě nebo na CD-ROM a navíc je přístupný na webové stránce www.distrelec.com. Na této stránce lze objednávat vybrané přístroje, které jsou dodávány standardně do 48 hodin. Stránky o produktech obsahují mnoho dalších informací, jako např. aktuální ceny, dostupnost produktů, datové formuláře, příručky pro obsluhu přístrojů, bezpečnostní certifikáty apod.
Distrelec Gesellschaft m. b. H.
 
Obr. 1. Signální sloupek s integrovaným vysílačem GSM pro dálkovou signalizaci stavu zařízení