Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Výroba ledu na stadionu v ruském Soči byla řízena systémem SCADA System Reliance

Také pro Martinu Sáblíkovou byl v rychlobruslařské hale Adler-Arena v Soči vyráběn led za pomoci systému SCADA System Reliance. Nizozemská firma Boukens Ice & Climate Solutions instalovala systém Reliance spolu se systémem chlazení v roce 2012. Adler-Arena byla postavena pro účely Zimních olympijských her 2014. Velkým testem prošla už v roce 2013, kdy se v ní konalo pro české barvy velmi úspěšné mistrovství světa, na kterém Martina Sáblíková vyhrála zlatou medaili na své oblíbené trati 5 000 m.

 
Adler-Arena v Soči není jediným rychlobruslařským stadionem, kde výrobu ledu řídí systém SCADA System Reliance. Již v roce 2010 firma Boukens Ice & Climate Solutions, která se na stavbu rychlobruslařských stadionů specializuje, použila tento systém při instalaci chladicího systému v Alau Ice Palace v kazašské Astaně.
 
Společnost Geovap těší, že Martina Sáblíková získala letos v Soči zlatou a stříbrnou medaili a přeje jí, aby se jí dařilo na všech rychlobruslařských stadionech – nejen na těch, kde se o kvalitu ledu stará systém SCADA System Reliance. Detailní popis a ukázku vizualizace lze najít na stránkách www.reliance.cz v sekci Reference.
Ing. Zbyněk Pilný, GEOVAP, spol. s r. o.
 
Obr. 1. Stadion Adler-Arena v Soči
Obr. 2. Stavba rychlobruslařského oválu na stadionu