Aktuální vydání

celé číslo

01

2020

Operátorské panely, HMI, SCADA

celé číslo

Výkonný průmyslový počítač do 19” rámu

Nový průmyslový počítač Simatic IPC547C je svým velkým výpočetním a grafickým výkonem a systémovými vlastnostmi vhodný zejména pro rychlé zpracovávání velkých objemů dat při vizualizaci technologických procesů, pro zpracovávání obrazu a jako server v průmyslových úlohách. Jde o PC s procesory Intel Core 2 Quad/Duo, pracovní pamětí až 16 GB, pevnými disky s rozhraním SATA a kapacitou 500 GB určené k zástavbě do 19" rámu. Spolehlivost zajišťují pole pevných disků v konfiguracích RAID 1/RAID 5, jež lze přepínat za chodu. V přípravě je také redundantní napájecí zdroj.
 
Počítač Simatic IPC547C je dvakrát výkonnější než jeho předchůdce, s nímž je kompatibilní co do konstrukce, rozhraní i programového vybavení. Je zkonstruován pro nepřetržitý provoz v průmyslovém prostředí při teplotě okolí až 40 °C a je snadno rozšiřitelný (volné pozice pro karty PCIe (2.0), PCIe a PCI). K řízení dvou monitorů lze dodat grafickou kartu PCI Express x16. Má devět rozhraní USB (z toho dvě na čelním panelu a jedno uvnitř, např. pro paměťový modul USB se softwarem) a dvě rozhraní pro gigabitový Ethernet. Světelné diody na čelní straně skříně indikují stav ventilátorů a teplotu v počítači.
 
Počítač Simatic IPC547C lze objednat také s již předem nainstalovaným operačním systémem Windows XP Professional, Vista Ultimate nebo Windows Server 2008. Dostupná je i montážní sada umožňující použít nové PC samostatně jako průmyslovou pracovní stanici nebo server ve velínech a technických kancelářích.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com