Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Výkonné modulární přepínače pro gigabitový Ethernet

Společnost Siemens rozšířila svou řadu velmi výkonných řízených přepínačů Scalance X-300 určených pro průmyslový Ethernet. Nové modely Scalance X308-2M a Scalance XR324-12M mají modulární konstrukci umožňující použít porty jak elektrické, tak optické, provedené jako tzv. media moduly.
 
Samostatně stojící modulární přepínač Scalance X308-2M má dva sloty pro media moduly. Model Scalance XR324-12M, určený k instalaci do přístrojových skříní s 19" rámem, má těchto slotů dvanáct. Nové přepínače podporují funkci kruhové redundance (High Speed Ring Redundancy – HSR), funkci pohotovostního režimu (standby) i tvorbu sítí VLAN (Virtual Local Area Network). Gigabitový Ethernet je podporován na všech jejich portech. Elektrické porty jsou osazeny konektory typu RJ45. Kabely připojené k media modulům s optickým rozhraním mohou být zakončeny konektory typu SC (Standard Connector) nebo BFOC (Bayonet Fiber Optic Connector). S media moduly typu SFP (Small Form-Factor Pluggable) lze použít i kabely s konektory typu LC (Lampert Connector).
 
Modulární přepínač XR324-12M pro průmyslový Ethernet je k dispozici ve čtyřech provedeních: s napájecím napětím 24 V DC nebo 230 V AC při umístění napájecího konektoru buď na čelním panelu, nebo na zadní stěně přístroje. Je-li konektor umístěn vzadu, poskytují uživateli informaci o jeho stavu světelné diody na čelním panelu přístroje.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@simens.com