Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Výkonné krokové motory

Společnost B&R rozšířila svůj sortiment o vysoce výkonné krokové motory v provedení NEMA 34 s 86mm přírubou, jejichž točivý moment je od 4,0 do 13,6 N·m. Konstrukce a řízení umožňují přesné a úsporné polohování i bez použití snímače polohy. Spolu s motory s 56mm přírubou ze sortimentu B&R jsou to jedny z nejvýkonnějších krokových motorů, které jsou v současné době na trhu. Jejich hliníkový plášť dobře odvádí tepelnou energii a brání přehřátí motoru, což prodlužuje jejich životnost.
 
Společnost B&R klade důraz na dodržování nejvyšší kvality při výběru kuličkových ložisek motorů. Jejich dokonalé těsnění chrání před únikem maziva a průnikem nečistoty z vnějšku.
 
Svorky motoru umožňují snadné připojení kabelu. Motory i se svorkami mají krytí IP65, a lze je tedy použít i v drsném prostředí.
 
Krokové motory je možné dodat se snímačem polohy nebo i bez něj. Robustnost magnetických snímačů polohy zajišťuje bezproblémový provoz v průmyslových podmínkách a zákazníci ocení také jejich vysokou spolehlivost.

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com, www.br-automation.com