Aktuální vydání

celé číslo

10

2022

Chemie, potravinářství a farmacie

celé číslo

Výkon a flexibilita – průmyslové panely od B&R

Výkon a flexibilita – průmyslové panely od B&R

Počítačové prvky Panel PC a Automation Panel od firmy B&R se navzájem doplňují a tvoří výkonný výpočetní systém použitelný i v omezených prostorových podmínkách.

Pomocí Panel PC 300 lze Automation Panel 900 rozšířit na úplný počítač s procesorem o kmitočtu 500 MHz, 256 MB paměti SDRAM, sériovým a síťovým rozhraním Ethernet 10/100. Uvedená kombinace je vhodná pro provoz soustav založených na operačních systémech Windows CE a Windows XP embedded. Naopak rozhraní USB 2.0, která jsou součástí Automation Panelu 900, jsou přístupná i u Panel PC 300.

Kombinace Panel PC 300 a Automation Panelu 900 je vhodná např. pro úlohy, které nevyžadují výpočetní výkon průmyslového počítače APC620. Panel PC 300 je schopno spolupracovat i se zákaznickými panely. Výsledkem je průmyslový počítač o velmi malé tloušťce s operátorským panelem, který lze snadno vestavět do omezeného prostoru.

Automation Panel 900 je dodáván v široké škále variant, včetně modelů s dotykovými obrazovkami o rozměrech 10,4" (VGA), 12,1" (SVGA), 15" (XGA) a 17"/19" (SXGA), doplněnými funkčními a systémovými tlačítky. Panel PC 300 je konstruován pro provoz bez ventilátoru, a jestliže je místo klasického pevného disku vybaven polovodičovou pamětí CompactFlash, neobsahuje vůbec žádné otáčející se díly.

Panel PC 300 je dalším důkazem, že konzistentní strategie společnosti B&R, která klade důraz na maximální modularitu, se vyplácí. Výhodou pro zákazníky je schopnost dokonalého přizpůsobení počítačového systému libovolné úloze díky jednotné řadě výrobků s odstupňovaným výkonem.

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: +420 541 420 311,
e-mail: office.cz@br-automation.com, http://www.br-automation.com

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde