Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Vyhlášení vítězů 9. ročníku Ceny Siemens

Vyhlášení vítězů 9. ročníku Ceny Siemens

Ve čtvrtek 14. prosince 2006 se v reprezentativních prostorách Betlémské kaple v Praze uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů devátého ročníku Ceny Siemens, kterou uděluje společnost Siemens ve spolupráci s Fórem průmyslu a vysokých škol ČR. Ceny byly předány za účasti ministryně školství PhDr. Miroslavy Kopicové, náměstka ministryně školství prof. PhDr. Petra Matějů, Ph.D., rektorů a prorektorů českých technických univerzit a dalších významných osobností z oblasti vědy a výzkumu a zástupců firmy Siemens.

V devátém ročníku Ceny Siemens byly hodnoceny tyto kategorie: výzkum, doktorská práce a diplomová práce. Z rukou generálního ředitele a reprezentanta koncernu Siemens v České republice Ing. Pavla Kafky obdrželi ocenění studenti nejen stipendia a finanční odměny, ale také pamětní medaili Siemens. Jejím autorem je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Pro přihlášení do soutěže je nutné splnit přísná kritéria. Vítězné práce vybírá porota, jež je složena z prorektorů pro vědu a výzkum českých technických univerzit a ze zástupců společnosti Siemens. Díky tomu se Cena Siemens stala jedním z prestižních ocenění. V loňském roce porota hodnotila téměř stovku vynikajících prací. „Vybrat z mnoha desítek přihlášených prací ty nejlepší je velice obtížné,“ potvrdil předseda komise a prorektor pro vědu a výzkum ČVUT prof. Ladislav Musílek.

Do jubilejního desátého ročníku budou moci studenti své práce přihlašovat již od března 2007.

(ed)