Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Vírové průtokoměry Huba Control za příznivou cenu

Vírové průtokoměry Huba Control jsou unikátní přístroje pro velmi přesné měření průtoku bez vysokých nákladů. Jsou vhodné k použití v tepelných čerpadlech, ohřívačích vody nebo v solárních systémech, stejně jako ke kontrole chladicích okruhů. Snímače lze použít pro topnou vodu s obvyklými přísadami a mají certifikát pro pitnou vodu.

Snímače jsou dodávány v řadách DN6 až DN32 pro průtok od 0,5 do 240 l/min. Jsou opatřeny impulzním, frekvenčním nebo analogovým výstupem 0 až 10 V a 4 až 20 mA. Jako alternativa jsou dostupné verze s integrovaným snímačem teploty. Přesnost měření je lepší než 1 % z měřené hodnoty.

Vedle nízké ceny a vysoké přesnosti patří mezi výhody vírových průtokoměrů Huba Control to, že měření není ovlivněno teplotou a měřicí prvek není ovlivňován pevnými částečkami v kapalině. Přístroje výborně odolávají měřenému médiu a mají velmi rychlou odezvu na změny rychlosti proudění. Tyto průtokoměry pracují ve velmi širokém rozsahu teplot a se zanedbatelnou ztrátou tlaku. Rovněž přímo měří teplotu média.

TOP Instruments, s. r. o., e-mail: obchod@topinstruments.cz, tel.: 724 712 988