Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Více než 500 aplikací PlantWeb s komunikačním systémem Foundation Fieldbus

Automa 2/2000

[Tisková informace firmy Fisher-Rosemount, 4. ledna 2000]

Více než 500 aplikací PlantWeb s komunikačním systémem Foundation Fieldbus

PlantWeb®, provozně orientovaná architektura pro automatizační řešení, kterou vyvinula a uvedla na trh firma Fisher-Rosemount, překonala významný milník: již je instalováno více než 500 aplikací. PlantWeb si vybírají zákazníci z celého světa a ze všech významných oblastí procesní výroby pro malé aplikace s několika vstupy a výstupy i pro velké komplexy s více než 19 000 I/O. Mezi zákazníky jsou četné významné firmy, z nichž mnohé neuplatnily u firmy Fisher-Rosemount jen jednu objednávku – protože PlantWeb beze zbytku uspokojil jejich nároky na moderní automatizovaný systém, objednaly si jej opakovaně pro různé provozy a závody.

„Trh si žádá PlantWeb stále více proto, že zákazníci vidí výhody a úspory ve srovnání s klasickým přístupem k automatizaci,“ vysvětluje vzrůstající oblibu architektury PlantWeb John Berra, prezident firmy Fisher-Rosemount. „Co může zákazníka přesvědčit více než řešení, které v sobě slučuje nejmodernější technologie, je jednoduché a přitom výkonné, přináší mu značný technologický náskok ve srovnání s konkurencí – a přitom se investice do něj rychle vrátí.“

Ve srovnání s klasickým, proprietárním, tj. jednoúčelovým řešením je architektura PlantWeb navržena tak, aby plně využívala výhod nových technologií a automatizačních prostředků, jako jsou komunikační systém Foundation Fieldbus, inteligentní procesní přístroje a softwarový nástroj pro on-line diagnostiku a plánování preventivní údržby AMS (Asset Management Solutions). Klíčem k využití všech funkcí těchto technologií je řídicí systém DeltaV™, který aplikaci architektury PlantWeb mimořádně usnadňuje.

PlantWeb je otevřený systém navržený pro práci v síti, jejž lze snadno přizpůsobit pro úlohu libovolné velikosti. Pomocí PlantWeb je také možné snadno modernizovat existující automatizované systémy řízení výroby, a nahradit tak již používané systémy, jež nevyhovují novým požadavkům na kvalitu, spolehlivost a rychlost řízení výroby. Zákazníci prohlašují, že řešení firmy Fisher-Rosemount jim pomůže významně uspořit náklady na projekt a zkrátit dobu jeho tvorby o třicet i více procent. Další úspory přináší aplikace systému PlantWeb samozřejmě i po uvedení do provozu, protože se zjednoduší jak obsluha, tak údržba celého automatizovaného zařízení.