Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Vibrační limitní hladinové spínače pro kapaliny

Nové vibrační limitní spínače Sitrans LVL100 a LVL200 jsou určeny k signalizaci dosažení limitních stavů hladiny kapalin. Kompaktní a k uživateli vstřícné spínače spolehlivě měří i při proměnlivých pracovních podmínkách, např. při změnách permitivity, intenzivním vypařování nebo tvorbě pěny na hladině média. Používají se zejména k detekci hladiny ve skladových zásobnících nebo při řízení technologických procesů a mohou být připojeny k libovolnému signalizačnímu systému.
 
Vibrační spínače nejsou citlivé na nežádoucí vnější vibrace a vynikají mimořádně dlouhou životností. Oba uvedené typy spínačů obsahují výkonný piezoelektrický budič pracovních vibrací a pracují velmi spolehlivě i při provozních teplotách až +250 °C. Jestliže elektronické obvody přístrojů zjistí mechanické poškození nebo korozi vlastního čidla spínače, vnitřní spínací obvody zabezpečené proti selhání spustí výstražný signál.
 
Spínač Sitrans LVL100 je vhodný k použití v omezených prostorech, na tlakových nádobách a jako ochrana čerpadel před během naprázdno. Díky své kompaktní konstrukci může být montován svisle, vodorovně i šikmo. Je vhodný pro potrubí o jmenovité světlosti DN 25 a větší. Přístroj Sitrans LVL200 má celkovou úroveň bezpečnosti SIL 2 a je použitelný v bezpečnostních přístrojových systémech jako detektor dosažení nejvyšší, popř. nejnižší přípustné polohy hladiny.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@simens.com, http://www.siemens.cz/ad