Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Vestavné zařízení pro studenty NI myRIO

Společnost National Instruments představuje NI myRIO, vestavné zařízení, které pomůže studentům při navrhování technických systémů s nižšími náklady a za kratší dobu, než bylo dosud možné.

 
Systém NI myRIO je založen na stejné technice jako NI CompactRIO, jeho rozměry jsou však menší a je přizpůsoben pro studenty. Obsahuje nejnovější SoC (System on a Chip) Zynq® od společnosti Xilinx s dvoujádrovým procesorem ARM Cortex-A9 a programovatelným obvodem FPGA s 28 000 programovatelných logických bloků. Studenti mohou FPGA programovat prostřednictvím grafického vývojového prostředí LabVIEW.
 
Systém NI myRIO má deset analogových vstupů, šest analogových výstupů, vstupněvýstupní audiokanály a až čtyřicet kanálů pro digitální vstupy a výstupy, vestavěný WiFi adaptér, tříosý akcelerometr a několik programovatelných LED indikátorů.
 
NI myRIO je kompatibilní se všemi systémy z řady NI miniSystems a lze k němu připojit i snímače a akční členy jiných výrobců. Je možné jej programovat v různých programovacích prostředích, včetně LabVIEW a C/C++. Výukové materiály jsou k němu dodávány bezplatně. Učitelé mají možnost tento systém zařadit do předmětů týkajících se řízení, mechatroniky
a vestavných systémů.
 
Systém bude dostupný v září t. r. Podrobnosti zájemci naleznou na adrese ni.com/myrio.
 

National Instruments (Czech Republic), s. r. o., tel.: 800 267 267 (ČR), 0800 182 362 (SR), e-mail: ni.czech@ni.com, http://czech.ni.com