Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Vestavná deska s novým procesorem Intel Atom Luna Pier

EC3-1813CLD2NA je 3,5" vestavná deska CPU s nízkou spotřebou s novým procesorem Intel Atom Luna Pier. Podporuje maximálně 2 GB paměti, včetně 1GB paměti DDR2 umístěné přímo na desce. Paměťový 200pinový slot DDR2 podporuje moduly non-ECC do 1 GB typu un-buffered (bez registru mezi pamětí a řadičem paměti) s frekvencí 667 MHz.
 
Deska je vybavena výstupy pro displeje s rozhraním VGA nebo LVDS (osmnáctibitové) a podle potřeby alokuje paměť pro obraz. Je podporován provoz se dvěma displeji (dual display) v kombinaci VGA + LVDS. Obnovovací frekvence VGA je 60 Hz při rozlišení až 1 400 × 1 050 obrazových bodů a rozlišení LVDS je až 1 280 × 800 nebo 1 366 × 768 obrazových bodů.
 
Deska EC3-1813CLD2NA je vybavena jedním síťovým rozhraním 10/100/1 000 Mb/s s konektorem RJ45, který podporuje funkci Wake-On-LAN. Navíc je opatřena dalším síťovým rozhraním s konektorem 2 × 7 pinů.
 
K dispozici jsou čtyři sériová rozhraní: COM1 s konektorem typu DB9 a podporou funkce Wake-On-Modem a další tři rozhraní, která jsou vybavena konektory 2 × 5 pinů. COM2 podporuje komunikaci RS-232, RS-422 a RS-485 a ostatní tři sériové porty podporují pouze RS-232. K dalším rozhraním ve výbavě patří:
  • zásuvka pro Compact Flash,
  • dvojí rozhraní SATA,
  • port pro HD Audio s konektorem 2 × 5 pinů,
  • čtyři porty USB2.0,
  • port PS/2 sloučený pro myš i klávesnici,
  • jeden osmibitový digitální I/O port s konektorem 2 × 5 pinů.
Díky procesoru Intel s nízkou spotřebou na desce je popsaný produkt vhodný pro využití ve stísněných prostorech, např. pro mechanické řízení, elektronický dohled, informační kiosky, medicínská zařízení a různé jiné měřiče a přístroje.
 
Firma EVOC je jedním z předních výrobců průmyslových a vestavných (embedded) počítačů. Má v nabídce více než 1 500 typů výrobků, zahrnujících pasivní (bezventilátorové) počítače, moduly ETX/Com-Express, procesorové karty (full-size i half-size), jednodeskové počítače o velikosti 3,5" i 5,25", desky EPIC, průmyslová panelová PC, pracovní stanice, počítače standardu PC/104, karty Compact PCI, síťové prvky, odolné notebooky a také služby pro OEM/ODM. Jako společnost s high-tech zaměřením se EVOC věnuje poskytování vysoce spolehlivých produktů a hotových řešení pro nejrůznější oblasti použití, jako jsou bankovní sféra, energetika a elektronika, ochrana životního prostředí, herní průmysl, výrobní sféra, zdravotnictví, letectví a kosmonautika, telekomunikace nebo dopravní systémy.
 
EVOC je také členem Intel Embedded Alliance – sdružení firem, které vyvíjejí vestavné počítače. V České republice ji zastupuje společnost ELVAC IPC (www.elvac.eu).
(ev)
 
Obr. 1. Vestavná deska CPU s novým procesorem Intel Atom Luna Pier