Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Vestavná 3,5\" základní deska s malou spotřebou energie

Společnost EVOC je jedním z předních výrobců průmyslových a vestavných (embedded) počítačů. V nabídce má více než 1 500 typů výrobků, zahrnujících pasivní počítače, moduly ETX/Com-Express, procesorové karty plné i poloviční velikosti (full-size i half-size), jednodeskové počítače, desky EPIC, průmyslová panelová PC, pracovní stanice, počítače standardu PC/104, karty Compact PCI, síťové prvky a odolné notebooky. Poskytuje také služby pro výrobce a dodavatele strojů a zařízení (OEM/ODM). Firma EVOC nyní představuvuje vestavnou 3,5" základní desku EC3-1714CLD2N s procesorem procesor Intel® Atom.
 

Velký výkon, malá spotřeba

 
Výkonná základní deska s označením EC3-1714CLD2N pro použití v průmyslu je vybavena 45nm procesorem Intel® Atom. Má malou spotřebu elektrické energie, a proto je vhodná pro provoz bez ventilátorů. Vzhledem ke svému velkému výpočetnímu výkonu je ideálním řešením pro mnoho vestavných systémů. Deska EC3-1714 využívá integrované rozmístění můstků southbridge a northbridge. Lze ji použít v náročných průmyslových podmínkách, čemuž odpovídá i rozsah provozních teplot, –40 až 85 °C. Procesory Z5XX s jedním jádrem jsou softwarově kompatibilní s předchozími procesory s 32bitovou architekturou od firmy Intel. Výhodou je dlouhodobá podpora desky, což chrání zákazníky, kteří do tohoto řešení investovali. Tento produkt je vhodný k použití v dopravních prostředcích a zařízeních dopravní infrastruktury, v obslužných terminálech, v domácí spotřební elektronice, lékařských měřicích a monitorovacích přístrojích a v mnoha průmyslových produktech.
 

Technická charakteristika

 
Mezi hlavní rysy desky EC3-1714 patří:
  • standard EC3 jednodeskové architektury,
  • podpora procesoru Intel Silverthorne-XL (sjednocení northbridge a southbridge),
  • čipová sada Intel Poulsbo-XL,
  • integrovaná paměť 1 GB DDRII,
  • dvojí rozhraní pro připojení displeje (VGA a LVDS),
  • dva ethernetové porty 10/100/1 000 Mb/s,
  • port IDE, sloty pro kartu Compact Flash a pro kartu SD.
Deska má dále šest portů USB, čtyři sériové porty (jeden z nich pro RS-422/485), rozhraní PS/2 pro připojení klávesnice nebo myši, osmikanálový digitální port I/O (čtyři vstupy a čtyři výstupy).
 

Produkty pro široké použití

 
Jako společnost s tzv. high-tech zaměřením poskytuje EVOC velmi spolehlivé produkty a hotová řešení pro nejrůznější oblasti, jako jsou bankovní sféra, energetika a elektronika, ochrana životního prostředí, herní průmysl, výrobní sféra, zdravotnictví, letectví a kosmonautika, telekomunikace nebo dopravní systémy.
 
Společnost EVOC je také členem Intel Embedded Alliance – sdružení firem, které vyvíjejí vestavné počítače a nabízejí komplexní řešení.
 
 
Obr. 1. Vestavná 3,5" deska EC3-1714CLD2N s procesorem Intel Atom