Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Velký výkon za skvělou cenu – blokovací relé Panasonic DW-H

Relé DW-H, které na trh uvedla firma Panasonic, bylo vyvinuto speciálně k řízení osvětlení budov s LED a halogenovými svítidly s velkými spínacími proudy. Lze je využít i v oblasti bílé techniky a zároveň je vhodné i pro inteli­gentní elektroměry.


Relé DW-H spolehlivě se­pne nárazový proud až 100 A po dobu 5 ms. Je určeno pro ob­vody s nominálním proudem do 16 A/277 V AC, a tím doplňu­je nabídku bistabilních výkono­vých relé společnosti Panasonic.
 
Malé rozměry tohoto relé, 24 × 10 × 18,8 mm, a malý ztrá­tový výkon, 200 mW u jedné cívky, popř. 400 mW pro dvě cívky bistabilního relé, jsou zajímavé z hlediska použití v automa­tických pračkách, myčkách, sušičkách, pro zařízení domovní au­tomatizace napájená z baterií a pro komunikační systémy KNX.
 
Relé DW-H je k dispozici ve variantě LCP pro pájení vlnou a v pro­vedení PBT, které splňuje požadavky normy ČSN EN 60335-1 Bez­pečnost elektrických spotřebičů pro domácnost a podobné účely – Část 1: Všeobecné požadavky.
 
Rozsah pracovních teplot je –40 až +85 °C, elektrická pevnost mezi kontaktem a cívkou je 5 kV po dobu 1 min. Průrazné napětí při napěťo­vém impulzu podle JEC-212-1981 mezi kontaktem a cívkou je 12 kV.
 
Vzorky relé DW jsou k dispozici na vyžádání.
 
Panasonic Electric Works Europe AG, www.panasonic-electric-works.cz, e-mail: Ludek.Bartak@eu.panasonic.com