Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Veletržní akce The Bright World of Metals

V červnu otevře výstaviště v Düsseldorfu své prostory pro akci The Bright World of Metals. Tento název spojuje čtyři samostatné velké veletrhy, Gifa, Metec, Thermprocess a Newcast, zaměřené především na kovy a procesy jejich zpracování. Na veletrzích se představí přibližně 2 000 vystavovatelů v celkem dvanácti halách. Přední firmy na trhu budou prezentovat své inovace v oblasti energetické efektivity a úspory zdrojů v rámci kampaně ecoMetals. Celá veletržní akce, doprovázená odbornými fóry a sympozii, se bude konat od úterý 16. června do soboty 20. června 2015 – denně od 10 do 18 hodin.

 

Slévárenský veletrh

Veletrh Gifa, s podtitulem Mezinárodní slévárenský veletrh s technickým fórem, má téměř šedesátiletou tradici a je ze čtveřice těchto veletrhů nejstarší (pořádán je již od roku 1956). Letos se bude konat již potřinácté. Uvedený veletrh představí nejen zařízení pro slévárny, výrobu forem, výrobu a regeneraci formovacích látek, ale i manipulační, automatizační, měřicí a zkušební techniku. Rovněž se bude zaobírat problematikou ochrany životního prostředí a likvidací odpadu. Oproti předešlému ročníku (2011) zaznamenal veletrh 10 % nárůst počtu vystavovatelů, a to na 879. Největšími zástupci jsou slévárny a výrobci především z Evropy a Asie. Doprovodné akce tohoto veletrhu budou Technical Forum a Gifa Treff.
 

Metalurgický veletrh

Druhý veletrh nese název Metec. Jde o mezinárodní metalurgický veletrh s kongresy. Představí se zde především ocelárny se svými zařízeními na výrobu, slévání a tvarování surového železa, oceli a neželezných kovů. I tento veletrh se letos oproti minulému ročníku rozroste a bude hostit více než 500 vystavovatelů, což je přibližně 6% nárůst. Zmíněný veletrh je druhý nejmladší z této čtveřice a v letošním roce se bude konat podeváté.
 

Veletrh tepelných úprav

Veletrh Thermprocess je mezinárodní veletrh a sympozium tepelného zpracování kovů. Zde mohou zájemci spatřit především průmyslové pece a zařízení pro tepelné zpracování materiálů. Tento veletrh jako jediný z kvarteta od posledního ročníku neznamenal nárůst počtu vystavovatelů, ale ani pokles. Zatím je na něj přihlášeno necelých 300 vystavovatelů.
 

Veletrh slévárenských produktů

Posledním a nejmladším veletrhem je Newcast, mezinárodní veletrh slévárenských produktů. Tento veletrh drží krok s prvními dvěma, i on totiž zaznamenává nárůst počtu vystavovatelů, a to sice na 400. Zde si budou moci návštěvníci prohlédnout odlévání železa, oceli a temperované litiny, dále také odlévání neželezných kovů, kování a spékání.
 

Shrnutí

Z uvedených čísel je zřejmé, že půjde o velkou akci. Na veletrhu budou vystavovat i české firmy. Doposud jich je přihlášeno 35 a celkově se budou prezentovat na rozloze 540 m2. Jednodenní vstupenku je možné sehnat on-line od 45 € nebo za 60 € na místě. Při plánování dopravy na akci mohou zájemci využít jednodenní či vícedenní zájezdy, které pořádá česká společnost BVV Fair Travel, s. r. o.

Josef Černý