Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Veletrhy Wire a Tube budou v červnu 2022

Nový termín veletrhů Wire a Tube, které se uskuteční společně v Düsseldorfu od 20. do 24. června 2022, slibuje největší možnou jistotu plánování pro vystavovatele a výrazně lepší cestovní podmínky pro odborné návštěvníky z celého světa, než by měl tradiční jarní termín. Po čtyřech letech bez svých předních veletrhů se odborná veřejnost, která se zajímá o dráty, kabely trubky a potrubí, jejich inovace, výrobu a dodávky, konečně znovu setká naživo.

Veletrhy představí kromě mnoha technických novinek také kampaň ecoMetals s komentovanými prohlídkami po stáncích těch výrobců, kteří kladou velký důraz na udržitelnost a energetickou úspornost výroby a šetření surovinami.

Vystavovatelé v červnu představí nejen nové výrobky, ale i automatizované stroje a linky na výrobu drátů, kabelů, trubek a potrubí s uplatněním konceptů průmyslu 4.0. Přehlídku produktů a služeb ve třinácti výstavních halách doplní start-upy svými nápady a nabídkami kooperací.

Velkým impulzem pro výrobce kabelů je nástup elektromobility. Pro distribuci elektřiny z nabíjecí stanice přes konektor elektromobilu do jeho baterie jsou třeba vysoce kvalitní kabely, stejně tak pro spojení baterie, měniče a elektromotoru. Kabely vedou elektřinu také k dalším vysokonapěťovým spotřebičům elektromobilu: elektrickému topení a klimatizaci. Výroba kabelů pro elektromobily vyžaduje nové výrobní linky s vysokým stupněm automatizace.

Návštěvníci mohou využít i částečný časový překryv s veletrhem Metav (21. až 24. června).

Veletrhy Wire a Tube patří mezi veletrhy, které se konají v Düsseldorfu, k těm s největším podílem mezinárodní účasti. Dvě třetiny vystavovatelů jsou ze zahraničí a rovněž návštěvníci přijíždějí ze 130 zemí světa.

Více o veletrzích na: https://www.wire-tradefair.com.

                                                     (Bk)