Veletrh vestavných systémů v Norimberku

Embedded World 2009, veletrh vestavných systémů s odbornou konferencí, se bude konat od 3. do 5. března v Norimberku (SRN). Tak, jak narůstá tento segment techniky, roste i veletrh, a již nyní je zřejmé, že letošní ročník v mnoha ohledech převýší ten loňský.
 
Motorem vývoje vestavných systémů jsou telekomunikace, automobilový průmysl a doprava obecně. Nemálo aplikací je ovšem i v oblastech spotřební elektroniky, medicínské techniky nebo v oboru, jenž je našim čtenářům nejbližší, tedy v řídicí a automatizační technice. Na veletrhu i doprovodné konferenci se účastníci mohou seznámit s hardwarem, softwarem, vývojovými nástroji i službami pro vestavné systémy.
 
Zvláště diskutovanými tématy jsou v současné době operační systémy reálného času, linux pro vestavné systémy, zabezpečení vestavných systémů a simulační nástroje. Jim se bude věnovat jak veletrh, tak doprovodná konference Embedded World, na níž budou přednášet mnozí odborníci z oboru vestavných systémů.
 
Již potřetí bude součástí veletrhu také původně samostatná konference Electronic Displays 2009. Obě témata na sebe logicky navazují, a proto konference věnovaná displejům na veletrh Embedded World bezpochyby patří. Svědčí i tom i narůstající zájem přednášejících i posluchačů.
 
Na adrese www.embedded-world.de se mohou zájemci o návštěvu veletrhu a obou konferencí předem zaregistrovat. Jsou zde k dispozici i všechny další informace potřebné k naplánování efektivní účasti na veletrhu: seznam vystavovatelů, plánky hal i program konferencí.

(Bk)