Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Veletrh SPS/IPC/Drives zůstává na úspěšné cestě

Ve dnech 23. až 25. listopadu 2010 se bude v Norimberku konat veletrh SPS/IPC/Drives, hojně navštěvovaný i českými odborníky. Loňský ročník hodnotili vystavovatelé, návštěvnici i pořadatelé jako úspěšný. V čem tkví úspěch tohoto veletrhu v době, která veletrhům příliš nepřeje?
 
Veletrh SPS/IPC/Drives se soustřeďuje na elektroautomatizaci. Pořadatelé odolávají snahám doplnit tematický záběr veletrhu o další obory atraktivní pro širší veřejnost. Díky tomu se zde prezentuje specializovaná nabídka vysoce odborným návštěvníkům a vystavovatelé se mohou soustředit na prezentaci svých produktů a služeb přesné cílové skupině potenciálních zákazníků. Proto je také veletrh SPS/IPC/Drives stále více využíván jako premiérový veletrh, kde se veřejnosti představují významné technické novinky. Vystavovatelé totiž mají jistotu, že se na veletrhu sejdou právě ti, kteří jejich inovace nejvíce ocení. Vlastní expozice se přitom více než na demonstrování síly značky zaměřuje na předávání technických informací a odbornou diskusi s návštěvníky. Výbor vystavovatelů v čele se svým předsedou Wolfgangem Tondaschem, jinak též výkonným ředitelem společnosti Panasonic Electric Works v Německu a Rakousku, čelí všem snahám odchýlit veletrh od této základní koncepce.
 
Veletrh SPS/IPC/Drives je ve srovnání s podobnými akcemi nezvykle krátký. Koná se jen tři dny, od úterý do čtvrtka. Nově byla první dva dny otevírací doba prodloužena až do devatenácti hodin. Návštěvníci i vystavovatelé jsou s tím z větší části spokojeni, a veletrh se tím vyhýbá obvykle slabší účasti první a poslední den veletrhu.
 
Součástí veletrhu jsou také mnohé firemní přednášky a prezentace, které se konají přímo ve výstavních halách (to, že jsou firemní, neznamená, že by nutně byly nezajímavé), a nezávislá odborná konference.
 
Hlavní témata SPS/IPC/Drives 2010 jsou Energetická efektivita, Bezpečnost a zabezpečení a Průmyslová identifikační technika.
 
Pořadatelé na veletrhu uvítají i české vystavovatele. Bližší informace si mohou zájemci vyžádat e-mailem na sps@mesago.com nebo jim kontakt zprostředkuje redakce (automa@fccgroup.cz).

(Bk)