Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Veletrh Romcontrola 2007

Veletrh Romcontrola 2007

Veletrh Romcontrola se bude letos konat již popatnácté. Ve dnech 4. až 7. dubna 2007 na výstavišti Romexpo v Bukurešti vystavovatelé představí provozní přístrojovou techniku, laboratorní techniku, techniku pro sběr a zpracování dat, průmyslové počítače, software, komunikační systémy, programovatelné automaty a regulátory, průmyslové roboty a další techniku pro průmyslovou automatizaci. Veletrh Romcontrola je podporován rumunským oborovým sdružením pro řídicí a přístrojovou techniku AAIR a nese označení UFI Approved Event.

V roce 2006 se veletrhu zúčastnilo 105 přímých vystavovatelů z dvaceti zemí. Na veletrhu své produkty jako spoluvystavovatelé představili i tři zástupci z České republiky: výrobce zdravotnické a laboratorní techniky BMT, a. s., dále firma Comet Systems, s. r. o., která vyvíjí a vyrábí techniku pro měření teploty a vlhkosti, a dodavatel pecí a sušáren LAC, s. r. o.

Rumunský průmysl se slibně rozvíjí a po vstupu Rumunska do Evropské unie v lednu 2007 lze očekávat další zrychlení tohoto pozitivního vývoje. České firmy měly v Rumunsku vždy dobrou pověst, a proto zde čeští podnikatelé mají dobré šance na uplatnění. Připomeňme české investice v Rumunsku do farmacie (Zentiva), potravinářského průmyslu (Hamé Babice) a energetiky (ČEZ). V nejbližší době se zde očekává zvýšený zájem o techniku pro hromadnou osobní dopravu a dopravní infrastrukturu, telekomunikace a ekologické projekty. Bližší informace lze získat v agentuře Czechtrade, jež má v Rumunsku svou pobočku.

(Bk)