Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Veletrh Metav 2010 nabídne atraktivní doprovodný program

Mezinárodní veletrh výrobních technologií a automatizace se bude konat 23. až 27. února 2010 v Düsseldorfu (Německo). Jako jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oborech obrábění a zpracování kovů je tato akce také důležitým indikátorem trendů hospodářského vývoje.
 
Pořadatelé konstatují, že v druhé polovině roku 2009 se objevilo mnoho pozitivních zpráv, především z Asie a Ameriky, ale také z některých evropských zemí, že nepříznivý hospodářský vývoj již zpomaluje. Mnohé obory, nevyjímaje automobilový průmysl, se na oživení chystají vývojem nových produktů. K tomu potřebují nové výrobní stroje a zařízení, a právě veletrhy, jako např. Metav, jsou vhodnou příležitostí, jak se s nimi seznámit.
 
Pořadatelé se v příštím roce soustředí především na německé návštěvníky. Protože průmyslové podniky omezují výdaje na cestování, mnozí z nich neměli možnost zúčastnit se letošního veletrhu EMO v Miláně, a Metav tak pro ně je vítanou příležitostí seznámit se s trendy v oboru. A pro vystavovatele, nejen z Německa, je příležitostí představit jim svou nabídku.
 
Součástí veletrhu bude bohatý doprovodný program a nabídka speciálních akcí, např. Metal meets Medical – přehlídka určená speciálně pro medicínu, která představí materiály vhodné pro medicínské komponenty, technologie jejich zpracování a obrábění, metody konstrukce, návrhu technologických postupů a simulace výroby medicínských komponent (digital factory), metrologii pro medicínské komponenty atd. Hlavním partnerem této přehlídky bude společnost Siemens.

(Bk)