Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Veletrh Light + Building/ACS 2006

číslo 6/2006

Veletrh Light + Building/ACS 2006

Již počtvrté se ve Frankfurtu nad Mohanem konal veletrh Light + Building, věnovaný světelné technice a technickým zařízením budov. Zájem o letošní ročník veletrhu, který se konal ve dnech 23. až 27. dubna 2006 (podle údajů veletržní správy jej navštívilo 134 489 návštěvníků, tj. o 16 % více než minulý veletrh v roce 2004), potvrdil rostoucí optimismus v tomto odvětví. Téměř každý třetí návštěvník (32 %) přijel ze zahraničí. Byli mezi nimi především Italové, Nizozemci, Belgičané a Britové, ale i odborníci ze zemí střední a východní Evropy, Asie a USA. Přes dva tisíce vystavovatelů tedy mohlo být s účastí rozhodně spokojeno.

Podle dr. Michaela Peterse, člena vedení veletržní správy Messe Frankfurt, není potenciál veletrhu vyčerpán a veletrh se bude dále rozvíjet. Klíčovými oblastmi přitom zůstanou osvětlení, elektrotechnika a automatizace pro budovy a domácnosti.

Poprvé se současně s veletrhem Light + Bulding konala přehlídka ACS – Computer Systems in the Architecture, Construction and Engineering Industry. Této akce se zúčastnilo více než sto vystavovatelů a navštívilo ji okolo 5 000 návštěvníků.

Pro naše čtenáře bude jistě zajímavé, že 37 % návštěvníků veletrhu Light + Building označilo jako hlavní oblast svého zájmu automatizaci budov a domácností. Měli možnost se zde seznámit s moderními trendy v tomto oboru, tj. především se systémy přinášejícími úspory energie a se systémy integrujícími funkce osvětlení, vytápění a klimatizace s funkcemi zabezpečení a dozoru a s telekomunikačními službami.

Příští Light + Building/ACS se bude konat od 6. do 10. dubna 2008. Bližší informace viz www.light-building.messefrankfurt.com

(Bk)