Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Veletrh it-sa 2019 v éře digitalizace

O celou výstavní halu se rozrostla plocha tradičního veletrhu kybernetické bezpečnosti it-sa, který se uskuteční 8. až 10. října 2019 v Norimberku. Vedle prostředků pro zabezpečení informační techniky včetně cloudů, systémů mobilní bezpečnosti, šifrovacích nástrojů a přístupových systémů se na tomto veletrhu představí také prostředky pro zabezpečení sítí a systémů SCADA a nástroje antivirové ochrany.

Zájem o vystavování na veletrhu it-sa roste a odráží tak vzestup oboru kybernetické bezpečnosti. Digitalizace proniká do všech oblastí života, do platebních nástrojů, do průmyslu, logistiky, dopravy, zdravotnictví i veřejné správy. S tím přicházejí rizika napadení bankovních účtů, odcizování zdravotních záznamů nebo dat, kterými disponuje veřejná správa. Rovněž digitalizované průmyslové provozy a dopravní systémy se mohou stát terčem kybernetických útoků.

Na předchozím ročníku veletrhu it-sa se prezentovalo rekordních 698 vystavovatelů a na jejich expozice se přišlo podívat 14 290 návštěvníků. Letos se čeká výrazné překročení těchto čísel, a proto je pro veletrh nyní rozšířena výstavní plocha o halu 11.

Stejně jako v předchozích letech najdou návštěvníci na výstavní ploše speciální výstavní oblast Startup@it-sa, vyhrazený mladým firmám, které zde mají možnost vystavovat za výhodných podmínek. Na výstavišti bude také společný mezinárodní stánek firem zabývajících se kybernetickou bezpečností z Baskicka.

Doprovodná odborná konference Congress@it-sa bude zahájena den před začátkem veletrhu, 7. října. Přednášky přiblíží výzvy, kterým čelí bezpečnostní pracovníci v oblasti IT. Během konference Congress@it-sa proběhne též výroční setkání šéfů bezpečnosti IT na státní a komunální úrovni.

Rovněž v letošním roce budou na výstavní ploše přednášková fóra otevřená všem návštěvníkům. Ve fórech bude možné vyslechnout si krátké prezentace vystavovatelů, které přiblíží aspekty kybernetické bezpečnosti z manažerského i technického hlediska. Kromě toho budou na programu i odborné prezentace a diskuse odborníků a představitelů profesních sdružení a organizací. Ukážou též poslední trendy v kybernetické bezpečnosti, jako je využití umělé inteligence, bezpečnost informační techniky pro průmysl 4.0 a kritickou infrastrukturu.

Zájemci mohou získat vstupenku na veletrh it-sa zdarma, prostřednictvím výhradního zastoupení veletrhu v ČR, společnosti PROveletrhy (info@proveletrhy.cz). 

(ev)

Obr. 1. Veletrh it-sa 2019 zaplní čtyři haly norimberského výstaviště