Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Veletrh Innotrans v Berlíně

Veletrh dopravní techniky Innotrans se koná každý druhý rok v Berlíně. Letos se uskuteční ve dnech 23. až 26. září. Předešlého ročníku se zúčastnilo 2 515 vystovavatelů z 49 zemí a navštívilo ho 126 110 návštěvníků ze 140 zemí. Technika železniční dopravy je klíčovým oborem veletrhu InnoTrans a bude vystavována ve 28 halách a na volné ploše. Mezi vystavovateli nebudou chybět čelní výrobci železničních souprav, jako jsou Alstom, Bombardier, Siemens, GE Transportation, CSR a CNR.

 
Moderní kolejová vozidla si návštěvníci prohlédnou na venkovním kolejišti. V halách 12 až 17 v okolí rádiové věže budou vystavovány elektrotechnické a energetické prvky, jako jsou kabely, baterie, relé a transformátory. Údržba bude hlavním tématem vystavovatelů v nové hale CityCube Berlin, kde se představí podnik Deutsche Bahn se svými pobočkami. V hale 9, která je navržena pro velké zatížení, budou k vidění speciální velmi výkonné stroje s hmotností přes 20 tun.
 
V halách 21 až 26 budou vystavována zařízení pro dopravní infrastrukturu, např. informační systémy pro cestující, zabezpečovací systémy, systémy řízení provozu, komunikační technika, systémy pro výběr jízdného, logistika nákladní dopravy apod. Na letošním veletrhu Innotrans bude vystavovat celkem 86 firem. Z oboru řídicí a měřicí techniky se budou prezentovat společnosti AMiT, AŽD Praha, UniControls, Cressto, Sensit, Amest, MSV elektronika, Ing. Ivo Herman, CSc, Starmon a další.

(ev)