Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Veletrh embedded world podesáté

Veletrh Embedded World se bude v německém Norimberku konat ve dnech 28. února až 1. března 2012 už podesáté. Za dobu své existence se vyvinul do současné podoby největší specializované přehlídky vestavné techniky ve světě. Přípravy veletrhu jsou již v plném proudu a v současné době jsou počet přihlášených vystavovatelů i obsazená výstavní plocha o čtvrtinu větší než ve stejném období příprav minulého ročníku. Připomeňme, že v roce 2011 bylo na veletrhu 800 vystavovatelů na výstavní ploše 17 000 m2 a veletrh navštívilo 19 000 návštěvníků.
 
Veletrh dostane od pořadatelů dárek: protože na starém místě mu už bylo těsno, přestěhuje se do hal 1, 2, 4, 4A a 5. Zůstane přitom „kompaktní“, tj. s krátkými přechody mezi jednotlivými stánky a s dobrým přístupem ke kongresovému centru CCN Ost, kde se konají doprovodné konference Embedded World a Electronic Displays s mnoha odbornými přednáškami a workshopy. Zvláště k desátému výročí slibují pořadatelé konferencí také přednášky o historii, trendech a výhledech v oboru.
 
Počtvrté bude součástí veletrhu také M2M Area. O očekávaném vývoji v tomto oboru se mohou zájemci dočíst v dvoudílném
článku M2M snadno a rychle, jehož druhý díl vychází v tomto čísle časopisu Automa. V M2M Area na veletrhu návštěvníci uvidí moduly pro komunikaci prostřednictvím internetu, mobilních sítí a dalších komunikačních sítí, nástroje pro dohled a správu zařízení na dálku, komunikační brány a další prvky infrastruktury M2M stejně jako ukázkové projekty pro různé oblasti techniky, kde se M2M uplatňuje.
 
Další informace o veletrhu, včetně možnosti aktivní účasti na veletrhu a konferencích, jsou dostupné na www.embeddedworld.de a www.electronic-displays.de.

(Bk)