Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Veletrh Electronica 2006 bude v listopadu v Mnichově

číslo 10/2006

Veletrh Electronica 2006 bude v listopadu v Mnichově

Čtyři dny, od 14. do 17. listopadu 2006, bude Mnichov dějištěm veletrhu Electronica 2006. Letošní veletrh je zaměřen na oblasti s nejsilnějším růstem využití: Automotive Innovation pro automobilovou elektroniku a Wireless Communications pro bezdrátovou komunikaci. Zcela nově k nim přibyla oblast mikrotechnologií a nanotechnologií – Micronanoworld. Již potřetí je součástí veletrhu také výstava a dvoudenní konference Embedded Systems.

Na ploše 152 000 m2 ve čtrnácti halách bude své produkty a řešení prezentovat více než 3 000 vystavovatelů, z toho 57 % ze zahraničí. Pořadatelé očekávají účast více než 75 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti (44 % ze zahraničí). Na výstavní ploše 420 m2 se představí devatenáct českých firem.

Obr. 1.

Obr. 1. Testovací zařízení mobilních telefonů (stánek National Instruments na veletrhu Electronica 2004, © DanielGrund.com)

„Electronica si získává zájem svým všestranným spektrem,„ vysvětluje Klaus Dittrich, jednatel Messe Muenchen International. „Je určitě jediným odborným veletrhem elektroniky, který svým návštěvníkům nabízí nejaktuálnější novinky z každého sektoru v oboru. Na žádném jiném veletrhu se návštěvníci nesetkají s tolika výrobci polovodičových součástek, podnikateli ve výkonové elektronice a specialisty na spojovací techniku, nemluvě o výrobcích displejů a výrobcích měřicí a zkušební techniky. Mimo to věnujeme zvláštní prostor technologiím budoucnosti a silně se rozmáhajícím oblastem.„

V rámci přehlídky Micronanoworld v pavilonu A2 budou představeny např. senzory MEMS (včetně RF-MEMS/wireless, optických MEMS, bio-MEMS a nano-MEMS) a také zapouzdření pro MEMS a mikrosystémy. V tomtéž pavilonu budou k vidění i exponáty z příbuzných oborů techniky senzorů a akčních členů.

Dále byl v rámci veletrhu vytvořen prostor pro vestavné systémy (embedded systems). Ačkoliv je veletrh Electronica primárně zaměřen na hardwarové komponenty, v přehlídce vestavných systémů rozhodně nebude pominut ani stále důležitější software. Dalšími tématy jsou risk-management, kvalita a opětné použití hardwaru a softwaru, otázky intelektuálního vlastnictví a outsourcing při návrhu vestavných systémů. Přehlídka Embedded Systems je umístěna ve stejném pavilonu jako Automotive Innovation – umístění vyjadřuje to, že právě dopravní technika a automobilový průmysl jsou největšími odběrateli vestavných systémů.

Obr. 2.

Obr. 2. Pohled do haly B5 v průběhu veletrhu Electronica 2004 (© AlexSchelbert.de)

V rámci veletrhu Electronica 2006 budou v areálu výstaviště uspořádány také dva kongresy: Automotive Congress a Embedded Conference Munich.

Automotive Congress se bude konat ve dnech 13. a 14. listopadu 2006 v International Congress Center Munich (ICM). Výrobci automobilů, dodavatelské podniky a mezinárodní výrobci elektronických komponent do vozidel zde budou nejen prezentovat aktuální stav techniky a automobilové elektroniky, ale také představovat své vize do budoucna.

Ve dnech 14. a 15. listopadu 2006 se bude pod názvem Embedded Conference Munich konat konference zaměřená na všechny světové specialisty v oboru vestavných systémů. Stěžejními tématy budou návrh softwaru pro vestavné systémy, testování a verifikace vestavných systémů, malé vestavné systémy (osmibitové a šestnáctibitové) a složité vestavné systémy.

Všechny informace k veletrhu Electronica 2006 najdou zájemci na internetu na adrese http://www.electronica.de, popř. http://www.expocs.cz

(Messe München GmbH)