Veletrh Automation World v Koreji

Jihokorejský průmysl není české podnikatelské a odborné veřejnosti neznámý. Je to zejména zásluhou korejských investic do automobilového průmyslu v České republice a na Slovensku.

Ve dnech 3. až 6. dubna 2012 se bude v Soulu v Koreji konat veletrh Automation World. Pod jednou značkou se zde sejdou tři veletrhy, veletrh průmyslové automatizace Aimex, veletrh automatizace budov IBS a specializovaný veletrh průmyslového vidění Korea Vision Show. Celkem se očekává přibližně 350 vystavovatelů.

Veletrh Aimex navazuje na tradici vele­trhů KOFA a koná se každoročně již od roku 1990. Je z uvedeného trojlístku nejstarší i největší a zahrnuje automatizaci strojní i procesní výroby a automatizaci výrobní logistiky. Veletrh IBS se koná popáté a do jeho nomenklatury patří systémy pro řízení technického vybavení budov, přístupové a zabezpečovací systémy, systémy managementu energie a systémy pro řízení provozu na parkovištích. Nejmladší Korea Vision Show se letos uskuteční poprvé a vystavovatelé zde představí průmyslové kamery a jejich příslušenství a systémy pro zpracování obrazu v průmyslu.

Zdůrazněná témata najdou návštěvníci pod značkou 3S. První S jako smart je téma inteligentních zařízení a komunikačních systémů, včetně bezdrátových, druhé S znamená saving a je věnováno úsporám energie a obnovitelným zdrojům energie a třetí S je safety + security, tedy bezpečnostní a zabezpečovací technika.

Objem trhu s automatizační technikou v Jižní Koreji je podle odhadů německého sdružení ZVEI 15,2 miliardy amerických dolarů, což je osmé místo na světě. Pro Koreu je typická velká míra robotizace strojní výroby, flexibilita výrobních linek, systematické využívání výrobních informačních systémů a uplatnění nástrojů pro správu životního cyklu produktů (PLM). Jde o významný trh pro dodavatele snímačů, měřicí techniky, systémů strojového vidění nebo servopohonů.

Bližší informace o veletrhu Automation World najdou zájemci na http://automation­world.co.kr

(Bk)