Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Veletrh ACHEMA 2022 byl přesunut z dubna na srpen 2022

Veletrh Achema 2022 – světové fórum procesního průmyslu – se uskuteční ve dnech 22. až 26. srpna 2022 naživo na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Po intenzivních diskusích byl veletrh na tento termín přesunut z původně plánovaného termínu, který byl počátkem dubna 2022.

Achema je celosvětový veletrh a omezení cestování, které lze v souvislosti s novou variantou covidu-19 očekávat, by se ho silně dotklo. „Po mnoha měsících virtuálních setkání chceme splnit přání vystavovatelů a návštěvníků fyzického setkání s účastníky z celého světa,“ vysvětluje Dr. Björn Mathes, zástupce ředitele Dechema Exhibition GmbH. Možnost osobního kontaktu je pro vystavovatele i účastníky veletrhu klíčová a včasné rozhodnutí o posunutí termínu pomáhá předcházet nejen zklamání, ale i značným finančním ztrátám.

Kromě data se nic nemění: na výstavišti se představí výrobky a systémy pro chemický a farmaceutický průmysl, biotechnologie, energetiku a ochranu životního prostředí. Zdůrazněná témata budou „modulární a propojená výroba“, „digitalizované laboratoře“ a „bezpečnost produktů a výrobních procesů“. Uskuteční se i přehlídky Digital Hub se zaměřením na digitalizaci a Green Inovation Zone zaměřená na ochranu životního prostředí.             

(Bk)