Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Veletrh a konference Embedded World 2007

Veletrh a konference Embedded World 2007

Veletrh Embedded World 2007 se bude konat 13. až 15. února 2007 v Norimberku. Podle organizátorů bude obsazená výstavní plocha minimálně stejná jako loni. Představí se na ní 12 % nových vystavovatelů a podíl vystavovatelů ze zahraničí dosáhne 36 %.

Hlavními položkami nomenklatury veletrhu budou hardware vestavných systémů (komponenty a moduly pro nejrůznější úlohy a oblasti použití), systémový a aplikační software (operační systémy pracující v reálném čase, vizualizační software, webové služby pro vestavné systémy, testování a verifikace softwaru) a služby (vývoj systémů, konzultace, vzdělávání, odborná literatura).

Důležitou součástí celé akce bude odborná konference s workshopy, tutoriály, kursy a přednáškami, včetně plenárních. Organizátoři jsou nejvíce potěšeni tím, že účast přislíbil a jednu z plenárních přednášek přednese Steve Furber, počítačový vizionář, který se jako vývojový inženýr mimo jiné podílel na návrhu architektury procesoru ARM. Jeho plenární přednáška bude přístupná nejen registrovaným účastníkům konference, ale i široké veřejnosti.

Součástí konference ovšem budou i další akce, jež jistě stojí za návštěvu. Namátkou jmenujme workshop na téma kryptografie, kursy Embedded Linux a RT Linux, tutoriály Open Source software pro vestavné systémy, bezdrátové přenosy dat, návrh systémů s UML a další – kompletní program konference lze najít na webové adrese www.embedded-world.de. Vzhledem k tomu, že jde o mezinárodní akci, kde se očekává účast více než 900 odborníků z 30 zemí světa, bude celá konference v anglickém jazyce.

Novinkou letos bude prezentace elektronických zobrazovačů. Zobrazovače (displeje) jsou často nejdražší součástí vestavných systémů, a proto není divu, že je jim věnována značná pozornost. Na veletrhu Embe­dded World 2007 budou prezentovány dvojím způsobem: jednak samostatným výstavním pavilonem v hale 10, jednak vlastní odbornou konferencí, určenou pro prezentaci novinek a rozvíjení dialogu mezi konstruktéry, vývojáři a uživateli displejů a jejich výrobci a dodavateli. Konference se uskuteční 13. a 14. února a mezi hlavními tématy budou např. novinky v oblasti LCD, organické LED, rozhraní a ovladače pro displeje, displeje pro dopravní techniku a automobily, displeje pro speciální použití atd.

(Bk)