Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

V dubnu na Výstaviště Praha

Automa 2/2001

(Terinvest)

V dubnu na Výstaviště Praha

Ve dnech 10. až 12. dubna 2001 přivítá své návštěvníky již 9. ročník veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER 2001. Pořádá jej největší pražská veletržní správa Terinvest. Přípravy veletrhu jsou v plném proudu a veletržní správa Terinvest registruje více než 600 přihlášených vystavovatelů (údaj je z 9. ledna – pozn. red.).

Místem konání bude i tentokrát Výstaviště v Praze Holešovicích, kde je veletrh Amper nejrozsáhlejší akcí. Svým rozsahem zahrne nejen všechny pavilony pražského Výstaviště včetně Malé sportovní haly, ale zaplní i montované haly na volných plochách před Průmyslovým palácem. Domníváme se, že areál Výstaviště představuje pro vystavovatele atraktivní prostor a splňuje požadavek na kvalitní prezentaci výrobků, které představí nejvýznamnější firmy z oborů silnoproudé elektrotechniky a kabelů, elektroinstalační techniky i firmy zabývající se výrobou pohonů a zařízení pro výrobu a rozvod elektrické energie. Své místo na veletrhu zaujmou i výrobci a dodavatelé slaboproudé elektrotechniky a měřicí, regulační, automatizační a osvětlovací techniky.

Organizátor veletrhu, veletržní správa Terinvest, je připraven aktivně reagovat na některé připomínky a návrhy týkající se minulých ročníků. Akce je plánována na tři dny, ale stále pokračují jednání mezi veletržní správou a vedením Výstaviště Praha, jejichž cílem je prodloužit dobu trvání na čtyři dny. Organizátoři by tak rádi vyšli vstříc požadavku mnoha vystavovatelů i návštěvníků, kterých přišlo v minulém roce do areálu Výstaviště na 41 tisíc. Pro návštěvníky bude i tentokrát zajištěno parkoviště na Letenské pláni s kapacitou 1 500 parkovacích míst, odkud bude zavedena nepřetržitá kyvadlová autobusová doprava přímo do areálu Výstaviště Praha.

Vystavovatelé na veletrhu Amper 2001 uvedou množství novinek a inovací. Leckteré z oboru automatizační techniky budou představeny v příštím čísle časopisu AUTOMA, které vyjde před tímto veletrhem a bude právě této akci věnováno.

Pozornost organizátorů veletrhu je věnována i přípravě tradiční soutěže vystavovatelů o ocenění Zlatý Amper, které uděluje odborná porota. Soutěž o nejlepší exponát veletrhu vyhlašuje veletržní správa Terinvest, spol. s r. o., a FEL ČVUT v Praze.

Pořadatelé prestižního veletrhu, pyšnícího se přívlastkem nejvýznamnější v oboru „elektro“ v České republice, kladou i tentokrát velký důraz na kvalitní organizační zabezpečení akce s cílem usnadnit zúčastněným orientaci v bohaté veletržní nabídce. Jejich záměrem je učinit devátý ročník veletrhu událostí roku pro odbornou veřejnost i vystavovatele. Každý rok totiž pro tuto akci znamená nárůst počtu vystavovatelů i výstavní plochy. Mezi účastníky hrají důležitou roli jak velké zahraniční firmy a jejich české pobočky, tak i množství menších firem, pro něž je Amper příležitostí k navázání nových obchodních kontaktů. Těšíme se tedy i na další firmy, které mají poslední možnost se přihlásit k účasti a rozšířit tak řady vystavovatelů na 9. ročníku veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER 2001.