Aktuální vydání

celé číslo

12

2019

Automatizace v energetice a pro efektivní využívání energie

Bezpečnost strojů a zařízení, bezpečnostní PLC moduly

celé číslo

Valve World Expo 2016 – veletrh průmyslových armatur počtvrté v Düsseldorfu

V Düsseldorfu se ve dnech 29. listopadu až 1. prosince uskuteční desátý ročník bienálního veletrhu Valve World Expo, přední celosvětové přehlídky průmyslových armatur všech druhů a rozměrů.

 

Používají se všude, takže nepřekvapuje, že jsou nabízeny v mnoha rozličných provedeních a rozměrech s určením pro nejrůznější použití ve všech průmyslových oborech – jde o armatury, které zajišťují např. funkční bezpečnost při těžbě a dopravě ropy a zemního plynu, řídí toky kapalin v chemických provozech, regulují přítok a odtok čistých i splaškových vod, nejrůznějších plynů, chemicky inertních i agresivních látek nebo zabezpečují správný průtok ve výrobě nápojů atd.

 

Veletrh Valve World Expo 2016 představí v halách 3, 4 a 5 výstaviště v Düsseldorfu na přelomu listopadu a prosince úplný sortiment průmyslových armatur od výrobců z mnoha zemí z celého světa. Nomenklatura veletrhu zahrnuje kompletní armatury, součástky a uzly armatur, pohony armatur včetně regulátorů polohy, kompresory, inženýrské služby a software a také expozice odborných svazů a vydavatelství. Akce se koná v Düsseldorfu již počtvrté v nepřetržité řadě (obr. 1).

 

Výstaviště v Düsseldorfu se při veletrhu Valve World Expo 2016 stane na tři dny opět místem setkání specialistů na armatury a jejich zákazníků z průmyslu i odborníků obou těchto kategorií. Veletrhy Valve World Expo tradičně mají co nabídnout zájemcům o armatury z nejrůznějších průmyslových odvětví – z ropného, plynařského a petrochemického průmyslu, z chemického, potravinářského a farmaceutického průmysly, z loďařství a dodavatelů příbřežních zařízení, z vodohospodářství a likvidace odpadních vod, z automobilového průmyslu, z řad výrobců strojů a strojních zařízení, zdravotní techniky, energetických zařízení a dalších (obr. 2, obr. 3, obr. 4).

 

Očekáván rekordní zájem

Veletrhu Valve World Expo 2014 se zúčastnilo 665 vystavovatelů ze 40 zemí na čisté výstavní ploše asi 18 000 m2 a navštívilo ho asi 12 500 odborných návštěvníků. Uvedená čísla, do té doby rekordní, budou letos nejspíše překonána.

 

Tři měsíce před zahájením letošního veletrhu bylo již přihlášeno 671 vystavovatelů ze 40 zemí, kteří závazně objednali celkem více než 19 800 m2 výstavní plochy. Z evropských společností zde budou vystavovat především firmy z Itálie, Velké Británie, Německa, Španělska, Francie, Turecka a Nizozemí, z mimoevropských zejména firmy z USA, Indie, Tchaj-wanu, Jižní Koreje a Číny.

 

Valve World Conference Düsseldorf 2016

Doprovodnou odbornou konferenci Valve World Conference Düsseldorf 2016 uspořádá v hale 4 opět, stejně jako její první ročník v roce 2014, nizozemská agentura KCI Publishing/NL. Vedle technických témat budoucnosti, jako jsou např. výběr vhodných materiálů, nové metody a postupy při výrobě a používání armatur, zde bude pozornost věnována také novým zdrojům energie a analýze s nimi souvisejících služeb a budou zevrubně diskutovány strukturální problémy odvětví.

 

Vytyčenými tématy konference se budou zabývat přednášky, workshopy a semináře, na nichž před auditorium předstoupí přední odborníci na armatury z celého světa. Účastníci konference se tak z první ruky dozvědí o nejnovějších dosažených výsledcích i trendech patrných v dynamicky rostoucím oboru ventilové techniky i v návazných oborech.

 

Pump Summit

V přízemí haly 7.0 výstaviště v Düsseldorfu se souběžně s veletrhem v halách 3, 4 a 5 uskuteční ve dnech 29. a 30. listopadu mezinárodní specializovaná výstava čerpací techniky Pump Summit s doprovodnou konferencí. Jde o specifickou akci určenou pro odborníky na potrubní sítě a čerpací techniku, kde se sejdou výrobci, distributoři i uživatelé čerpadel, těsnění a kompresorů za účelem představit své produkty a vyměnit si odborné znalosti. Na programu doprovodné konference akce Pump Summit budou přednášky a vybrané workshopy o použití čerpadel a těsnění v nejrůznějších odvětvích průmyslu.

 

Další informace

Veškeré další informace užitečné pro případné zájemce o účast na veletrhu Valve World Expo 2016 či dalších uvedených akcích lze nalézt na www.valveworldexpo.de a www.pumpsummit.de.

(Messe-Düsseldorf GmbH)

 

 

 

Obr. 1. Branou veletrhu Valve World Expo 2014 na výstavišti v Düsseldorfu prošlo ve dnech 2. až 4. prosince 2014 celkem asi 12 500 odborných návštěvníků (foto: Messe Düsseldorf/ctillmann)

Obr. 2. Na veletrzích Valve World Expo lze získat technické a obchodní informace o nejrozmanitějších armaturách (foto: Messe Düsseldorf/ctillmann)

Obr. 3. Mechanizovaná armatura (foto: Messe Düsseldorf/ctillmann)

Obr. 4. Komponenty armatur (foto: Messe Düesseldorf/ctillmann)